Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 5: SIXERS - WIZARDS

Sixers pa telashe në gjysmëfinale

Sixers pa telashe në gjysmëfinale


3 June, 2021 @15:59

Philadelphia 76ers duke e mposhtur Washington Wizardsin në ndeshjen e pestë të serisë me rezultat 129-112, u kualifikua në gjysmëfinale të Konferencëns Lindore.

Sixers në këtë ndeshje luajti pa super yllin Joel Embiid, që mungoi për shkak të lëndimit, derisa mungesa e tij nuk është vërejtur.

Seth Curry ishte koshashënuesi më i mirë me 30 pikë, kurse me triple-double luajti Ben Simmons prej 19 pikëve, 11 asistimeve e 10 kërcimeve.

Te Wizards u dalluan Bradly Beal me 32 pikë dhe Russell Westbrook me 24 pikë të tjera.

Në gjysmëfinale Sixers do të përballet me Atlanda Hawks.


 
Të gjitha lajmet nga