Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA (F)

Mësohen kundërshtaret e Kosovës (F)

Mësohen kundërshtaret e Kosovës (F)


Teksti: FBK

2 June, 2021 @16:21

Është hedhur shorti për Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla në konkurrencën e femrave.

Kosova A (femrat) për herë të parë do të marrë pjesë në garat ndërkombëtare.

Vashat nga Kosova do të jenë në Grupin B së bashku me Qipron, Gjibraltarin dhe Luksemburgun, derisa detajet e ndeshjeve do të publikohen gjatë ditëve në vijim. Në short nga Kosova pjesëmarrës ishte Granit Rugova, Drejtor i Përfaqësueseve të Kosovës.

“Kjo është hera e parë që vashat e Kosovës A do të luajnë në gara zyrtare. Jemi krenarë që po debutojmë edhe me vashat tona në arenën ndërkombëtare. Shpresoj se do të kemi një përfaqësim sa më të mirë në këto gara. Sigurisht se dëshira dhe motivi është i madh te basketbollistet e Kosovës. Ne kemi filluar me grumbullime dhe do të vazhdojmë me stërvitje intensive. Duam që të përgatitemi sa më mirë për debutim”, është shprehur Rugova për faqen zyrtare të FBK-së.

Kampionati do të mbahet në Qipro nga 20 deri më 25 Korrik, ku do të debutojnë vashat dardane.

Në ekipin e Kosovës ka lojtare me përvojë, por edhe të reja që premtojnë shumë për të ardhmen.

Debutimi në arenën ndërkombëtare do të jetë ëndërr e realizuar për shumë basketbolliste, derisa këtë mundësi nuk e kishin shumë lojtare në të kaluarën. Bordi i FBK-së vendosi për formimin e Përfaqësueses A te femrat dhe pjesëmarrjen në garat ndërkombëtare, pasi FBK ju kushton rëndësi basketbollit të femrave dhe masivizimit të basketbollit.

Kosova A do të jetë një motiv më i madh edhe për vashat e reja, që një ditë duan të bartin fanellën e Kosovës.


YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24

FBK

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

FBK Liga e Parë

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

02/06/21 @ 14:24

KAMPIONATI SHKOLLOR

SHFMU Ismail Qemali, fiton ligën

FBK Liga e Dytë

SHFMU Ismail Qemali, fiton ligën

02/06/21 @ 12:54

KAMPIONATI SHKOLLOR

Te vajzat, kampione SHFMU Jeronim de Rada

FBK Liga e Femrave/International

Te vajzat, kampione SHFMU Jeronim de Rada

02/06/21 @ 12:46

GAME 5: SUNS - LAKERS

Lakers deklasohet nga Suns, kampioni afër eliminimit

NBA

Lakers deklasohet nga Suns, kampioni afër eliminimit

02/06/21 @ 10:29

GAME 5: NUGGETS - BLAZERS

Pas 2 vazhdimeve caktohet fituesi në ndeshjen Nuggets-Blazers

NBA

Pas 2 vazhdimeve caktohet fituesi në ndeshjen Nuggets-Blazers

02/06/21 @ 10:23

KOSOVA (F)

Kosova (F) natyralizon amerikanen e KBF Prishtinës

Përfaqësuesja

Kosova (F) natyralizon amerikanen e KBF Prishtinës

20/06/21 @ 14:56

KOSOVA (F)

Kosova (F) zhvilloi stërvitjen e radhës

Përfaqësuesja

Kosova (F) zhvilloi stërvitjen e radhës

18/06/21 @ 11:39

KOSOVA

Përfaqësueset e Reja të Kosovës i mësojnë emrat e kundërshtarëve të tyre në FIBA Youth European

Përfaqësuesja

Përfaqësueset e Reja të Kosovës i mësojnë emrat e kundërshtarëve të tyre në FIBA Youth European

09/06/21 @ 11:50

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

ORARI I DARDANEVE

Në debutim, ndaj Qipros

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në debutim, ndaj Qipros

03/06/21 @ 11:20

KOSOVA - VAJZAT

Senioret për herë të parë në short

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Senioret për herë të parë në short

01/06/21 @ 12:20

KOSOVA (F)

Grumbullohet për herë të parë pëfaqësuesja e Kosovës (F)

Përfaqësuesja

Grumbullohet për herë të parë pëfaqësuesja e Kosovës (F)

17/05/21 @ 20:26

KOSOVA U20

Basketbollisti i talentuar i bashkohet Kosovës U20

Përfaqësuesja

Basketbollisti i talentuar i bashkohet Kosovës U20

26/03/21 @ 18:37

KOSOVA U14

Kosova U14 grumbullohet sërish

Përfaqësuesja

Kosova U14 grumbullohet sërish

19/03/21 @ 15:45

KOSOVA U14

Grumbullohen U14, në kuadër të projektit të FIBA Evropës, YDF-së

Përfaqësuesja

Grumbullohen U14, në kuadër të projektit të FIBA Evropës, YDF-së

05/03/21 @ 21:20


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja