Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

Pamje nga arkivi

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë


4 June, 2021 @13:11

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës një kohë, malazezi Petar Mijovic, është emëruar sot si trajner i ri i ekipit polak Slask Wroclaw, ka bërë të ditur vetë klubi.

Mijovic, që ka pasur një stinor të suksesshëm me Buducnostin në Mal të Zi si dhe paraqitje të mirë në ABA ligë dhe liga evropiane, për herë të parë do të dalë jashtë regjionit ballkanik si trajner.

Trajneri 39 vjeçar ka drejtuar Bashkimin përgjatë sezonit 2015/16 ndërsa Prishtinën një pjesë të sezonit 2016/17.

petar mijovic

Ai ka nënshkruar kontratë një sezonale me ekipin polak.


GAME 6: LAKERS - SUNS

Devin Booker fenomenal, eliminon kampionin

NBA

Devin Booker fenomenal, eliminon kampionin

04/06/21 @ 11:01

GAME 6: BLAZERS -NUGGETS

Denver në gjysmëfinale, eliminohet Portland

NBA

Denver në gjysmëfinale, eliminohet Portland

04/06/21 @ 10:56

GAME 5: JAZZ - GRIZZLIES

Arushat në “gjumë”, Utah në gjysmëfinale

NBA

Arushat në “gjumë”, Utah në gjysmëfinale

03/06/21 @ 18:23

GAME 5: KNICKS - HAWKS

Seria e parë e fituar nga viti 2016

NBA

Seria e parë e fituar nga viti 2016

03/06/21 @ 17:05

GAME 5: SIXERS - WIZARDS

Sixers pa telashe në gjysmëfinale

NBA

Sixers pa telashe në gjysmëfinale

03/06/21 @ 15:59

ORARI I DARDANEVE

Në debutim, ndaj Qipros

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në debutim, ndaj Qipros

03/06/21 @ 11:20

YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24

FBK

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

FBK Superliga

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

01/06/21 @ 17:07

KOSOVA - VAJZAT

Senioret për herë të parë në short

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Senioret për herë të parë në short

01/06/21 @ 12:20

ISH TRAJNERI

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

FBK Superliga

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

31/05/21 @ 21:39

FIBA 3x3

Grapeland do ta përfaqësojë Kosovën në Rumani

FBK Superliga

Grapeland do ta përfaqësojë Kosovën në Rumani

22/05/21 @ 18:09

MË TË MIRËT E VITIT

Më të mirët e vitit sipas Eurobasket, Erjon Kastrati merr çmimet kryesore

FBK Superliga

Më të mirët e vitit sipas Eurobasket, Erjon Kastrati merr çmimet kryesore

22/05/21 @ 16:19

3 X 3

Afati për regjistrim në 3x3 afër fundit

FBK Superliga

Afati për regjistrim në 3x3 afër fundit

20/05/21 @ 17:59

KLUBET NGA PRIZRENI

Klubet sportive nga Prizreni me kërkesë të përbashkët për palestrën “Sezai Surroi”

FBK Superliga

Klubet sportive nga Prizreni me kërkesë të përbashkët për palestrën “Sezai Surroi”

20/05/21 @ 17:46

STATS

Oleka lider edhe në kategorinë e kërcimeve

FBK Superliga

Oleka lider edhe në kategorinë e kërcimeve

19/05/21 @ 22:39

STATS

Vetëm 2 lojtarë me asistime dyshifrore te Bashkimi në çerekfinale

FBK Superliga

Vetëm 2 lojtarë me asistime dyshifrore te Bashkimi në çerekfinale

19/05/21 @ 22:22


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga