Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 6: BLAZERS -NUGGETS

Denver në gjysmëfinale, eliminohet Portland

Denver në gjysmëfinale, eliminohet Portland


4 June, 2021 @10:56

Denver Nuggets, duke e mposhtur Portland Trail Blazersin edhe në ndeshjen e gjashtë, u kualifikua në gjysmëfinale të Konferencës Perëndimore.

Nuggets triumfoi në ndeshjen e fundit me rezultat 115-126, derisa performanca në pjesën e dytë e Denverit, luajti rol të rëndësishëm në fitore.

Nikola Jokic me 36 pikë, 8 kërcime e 6 asistime ishte më i miri te Denver, derisa u ndihmua edhe nga Michael Porter Jr me 26 pikë.

Te Portland si zakonisht edhe në këtë ndeshje ishte më i miri Damian Lillard. Ai luajti me 28 pikë, 13 asistime e 4 kërcime, por nuk mjaftoi për ta shpëtuar skuadrën e tij nga eliminimi.

Denver Nuggets e fitoi serinë me rezultat 4-2 dhe tani në gjysmëfinale të Konferencës Perëndimore do të përballet me Phoenix Suns.


 
Të gjitha lajmet nga NBA