Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 5: JAZZ - GRIZZLIES

Arushat në “gjumë”, Utah në gjysmëfinale

Arushat në “gjumë”, Utah në gjysmëfinale


3 June, 2021 @18:23

Utah Jazz duke e mposhtur Memphis Grizzliesin me rezultat 126-110, u kualifikua në gjysmëfinale të Play Offit në Konferencën Perëndimore.

Utah nuk e lëshoi në asnjë minutë epërsinë në ndeshje dhe me lehtësi e mposhti kundërshtarin.

Donovan Mitchell ishte më i miri te Jazz me 30 pikë, 10 asistime e 6 asistime, te Memphisi, Ja Morant luajti me 27 pikë, 11 asistime e 7 kërcme.

Utah Jazz e mposhti Memphis Grizzliesin me rezultat 4-1 në seri. Në gjysmëfinale do të përballet me fituesin nga duelin Dallas - Clippers.


 
Të gjitha lajmet nga NBA