Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 6: MAVS - CLIPPERS

Kawhi me 45p, ndeshja e 7 vendos gjysmëfinalistin e fundit

Kawhi me 45p, ndeshja e 7 vendos gjysmëfinalistin e fundit


5 June, 2021 @10:33

Me fitoren e skuadrës Los Angeles Clippers ndaj Dallas Mavericks, është barazuar seria në 3-3 dhe fituesi do të caktohet në ndeshjen e shtatë.

Clippers e mposhti kundërshtarin me rezultat 97-104.

Kawhi Leonard shkëlqeu me 45 pikë e 6 kërcime te Clippers, derisa u ndihmua edhe nga Reggie Jackson me 25 pikë dhe Paul George me 20 pikë, 13 kërcime e 6 asistime.

Këta ishin të vetmit te LAC me pikë dyshifrore.

Te Dallasi Luka Doncic ishte më i miri me 29 pikë, 11 asistime e 8 këcime.

Kjo seri është e vetmja që do të luhet 7 ndeshje, derisa gjysmëfinalisti i fundit do të caktohet më 6 qershor nga ora 21:30.

Fituesi i serisë do të përballet me Utah Jazz në gjysmëfinale të Konferencës Perëndimore.


LEBRON JAMES

LeBron James për herë të parë eliminohet në raundin e parë

NBA

LeBron James për herë të parë eliminohet në raundin e parë

04/06/21 @ 13:49

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

GAME 6: LAKERS - SUNS

Devin Booker fenomenal, eliminon kampionin

NBA

Devin Booker fenomenal, eliminon kampionin

04/06/21 @ 11:01

GAME 6: BLAZERS -NUGGETS

Denver në gjysmëfinale, eliminohet Portland

NBA

Denver në gjysmëfinale, eliminohet Portland

04/06/21 @ 10:56

GAME 5: JAZZ - GRIZZLIES

Arushat në “gjumë”, Utah në gjysmëfinale

NBA

Arushat në “gjumë”, Utah në gjysmëfinale

03/06/21 @ 18:23

GAME 5: KNICKS - HAWKS

Seria e parë e fituar nga viti 2016

NBA

Seria e parë e fituar nga viti 2016

03/06/21 @ 17:05

GAME 5: SIXERS - WIZARDS

Sixers pa telashe në gjysmëfinale

NBA

Sixers pa telashe në gjysmëfinale

03/06/21 @ 15:59

ORARI I DARDANEVE

Në debutim, ndaj Qipros

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në debutim, ndaj Qipros

03/06/21 @ 11:20

LEBRON JAMES

LeBron James për herë të parë eliminohet në raundin e parë

NBA

LeBron James për herë të parë eliminohet në raundin e parë

04/06/21 @ 13:49

GAME 6: LAKERS - SUNS

Devin Booker fenomenal, eliminon kampionin

NBA

Devin Booker fenomenal, eliminon kampionin

04/06/21 @ 11:01

GAME 6: BLAZERS -NUGGETS

Denver në gjysmëfinale, eliminohet Portland

NBA

Denver në gjysmëfinale, eliminohet Portland

04/06/21 @ 10:56

GAME 5: JAZZ - GRIZZLIES

Arushat në “gjumë”, Utah në gjysmëfinale

NBA

Arushat në “gjumë”, Utah në gjysmëfinale

03/06/21 @ 18:23

GAME 5: KNICKS - HAWKS

Seria e parë e fituar nga viti 2016

NBA

Seria e parë e fituar nga viti 2016

03/06/21 @ 17:05

GAME 5: SIXERS - WIZARDS

Sixers pa telashe në gjysmëfinale

NBA

Sixers pa telashe në gjysmëfinale

03/06/21 @ 15:59

GAME 5: SUNS - LAKERS

Lakers deklasohet nga Suns, kampioni afër eliminimit

NBA

Lakers deklasohet nga Suns, kampioni afër eliminimit

02/06/21 @ 10:29

GAME 5: NUGGETS - BLAZERS

Pas 2 vazhdimeve caktohet fituesi në ndeshjen Nuggets-Blazers

NBA

Pas 2 vazhdimeve caktohet fituesi në ndeshjen Nuggets-Blazers

02/06/21 @ 10:23

GAME 5: NETS - CELTICS

Harden me triple-double, Brooklyn në gjysmëfinale

NBA

Harden me triple-double, Brooklyn në gjysmëfinale

02/06/21 @ 10:16

GAME 4: GRIZZLIES - JAZZ

Mitchell shkëlqen, Utah pranë gjysmëfinales

NBA

Mitchell shkëlqen, Utah pranë gjysmëfinales

01/06/21 @ 11:17


 
Të gjitha lajmet nga NBA