Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FITOJNE LIGEN DHE NGRITEN

Dardanët e Klinës sigurojnë Ligën e Parë

Foto: KBDardanet/fb

Dardanët e Klinës sigurojnë Ligën e Parë


26 April, 2021 @15:23

Ekip i ri basketbollistik në Ligë të Parë të Kosovës. KB Dardanët nga Klina kanë arritur që të sigurojnë plasmanin në Ligë të Parë pasi që në ndeshjen finale të PlayOffit të Ligës së Dytë kanë mposhtur Borean me rezultat 105-65.

Në stinorin e rregullt Dardanët kanë qenë në vend të parë, pasi që kryen stinorin me bilans prej 15 fitoreve dhe 3 humbjeve, derisa Borea ishte e dyta me bilans 14-4.

Dy ekipet pasi që eliminuan kundërshtarët në gjysmfinale, Gjakovën e Re përkatësisht Sferën, në finale u ndeshën mes veti dhe kështu klinasit tashmë siguruan Ligën e Parë.

Dardanët qenë dukshëm më të mirë edhe në ndeshjen e parë të serisë finale ndaj Boreas, ku fituan me rezultat 66-94.

Nga Liga e Paër në të Dytën ka rënë skuadra e Lipjanit, që vetëm një sezon më parë ishte pjesë e Superligës! 


GAME 4: KBF PENZA - KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi për titull, KBF Penza për barazim të serisë

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi për titull, KBF Penza për barazim të serisë

26/04/21 @ 10:24

PLAY OUT GAME 1: ISTOGU - TREPÇA

Sot luhet ndeshja e parë e Play Outit

FBK Superliga

Sot luhet ndeshja e parë e Play Outit

26/04/21 @ 10:16

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Ponte Prizreni - Peja

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Ponte Prizreni - Peja

25/04/21 @ 23:09

PONTE PRIZRENI - PEJA

Peja fiton në Prizren, merr avantazhin e fushës

FBK Superliga

Peja fiton në Prizren, merr avantazhin e fushës

25/04/21 @ 21:59

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Rahoveci -  Golden Eagle Ylli

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Rahoveci -  Golden Eagle Ylli

25/04/21 @ 21:56

Ç3: PONTE PRIZRENI - PEJA

Peja merr epërsinë në çerekun e tretë

FBK Superliga

Peja merr epërsinë në çerekun e tretë

25/04/21 @ 21:29

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

FBK

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

FBK Liga e Parë

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

02/06/21 @ 14:24

NEW BASKET

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

FBK Liga e Parë

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

09/05/21 @ 23:32

TRANSFER

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

FBK Liga e Parë

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

07/05/21 @ 17:59

NEW BASKET

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

FBK Liga e Parë

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

03/05/21 @ 15:57

PLAY OUT

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

01/05/21 @ 20:12

PLAY OUT / MEGASPORTS - BOREA

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

FBK Liga e Parë

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

01/05/21 @ 12:08

PLAY OUT

Vetëm një pikë dallim në çerekun e tretë të ndeshjes Trepça-Istogu

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Vetëm një pikë dallim në çerekun e tretë të ndeshjes Trepça-Istogu

29/04/21 @ 18:07

PLAY OUT

Istogu mbahet me Shabanin, s’lejon shkëputjen

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Istogu mbahet me Shabanin, s’lejon shkëputjen

29/04/21 @ 17:39

PLAY OUT

Pesëshet e para: Trepça - Istogu

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Pesëshet e para: Trepça - Istogu

29/04/21 @ 16:51


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë