Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHORTI I KUPËS TE FEMRAT

Shorti i Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi e Vëllaznimi direkt në gj’finale

Shorti i Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi e Vëllaznimi direkt në gj’finale


14 December, 2020 @15:49

Në zyret e FBK-së gjithashtu është tërhequr shorti edhe për femrat në ndeshjet finale të Kupës së Kosovës.

Pjesa finale e Kupës, që është paraparë të zhvillohet në shkurt të vitit 2021, ka parë të ndara nga tre skuadra në grupe.

Grupi A: Bashkimi (1), Penza (4), Kastrioti (6);

Grupi B: Vëllaznimi(2), Prishtina (3), Trepça (5).

Në rrethin e parë, çerekfinale, të Kupës do të ndeshen:

A. Penza - Kastrioti
B. Prishtina - Trepça

Bashkimi dhe Vëllaznimi si bartëse të grupit për shkak të klasifikimit më të mirë në renditjen aktuale të Superligës së femrave, kalojnë direkt në gjysmëfinale.

Në gjysmëfinale takohen:

Bashkimi - Fituesja A
Vëllaznimi - Fituesja B.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Dytë