Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BASKETBOLLI KOSOVAR

Përcaktohen datat për afatin kalimtar dimëror

Foto: KBPeja/Korniza/fb

Përcaktohen datat për afatin kalimtar dimëror


2 November, 2021 @14:38

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot se në mbledhjen e fundit të Bordit të FBK-së janë marrë disa vendime.

Ndër të tjera, është vendosur edhe për datat e afatit kalimtar dimëror në basketbollin e Kosovës, ndërsa datat në fjalë do të jenë në fund të këtij viti dhe nuk përfshijnë vitin e radhës.

Peja vs Prizreni

Në njoftimin e botuar nga FBK-ja është bërë e ditur se afati kalimtar dimëror do të zgjasë dhjetë ditë.

“Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) në mbledhjen e mbajtur më 01.11.2021 në Prishtinë ka shqyrtuar situatën aktuale në basketbollin kosovar dhe, ndër të tjera, ka vendosur si në vijim: 2. Ka vendosur që afati kalimtar dimëror për basketbollistët/et vendorë/e të hapet prej 20 deri më 30 Dhjetor 2021.” — është thënë ndër të tjera në njoftimin e botuar nga FBK-ja sot.


TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (III)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (III)

02/11/21 @ 12:49

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (II)

Liga Unike

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (II)

02/11/21 @ 11:09

YLLI

Kampioni përforcohet me Kinu Rochford

FBK Superliga/Transfere

Kampioni përforcohet me Kinu Rochford

01/11/21 @ 19:48

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (IV)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (IV)

01/11/21 @ 19:09

SHAWN JONES

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

01/08/23 @ 11:06

AMERIKANI I PARË PËR SEZONIN E RI

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

FBK Superliga/International/Transfere

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

01/08/23 @ 11:00

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: ZVICRA-KOSOVA

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

30/07/23 @ 13:13

PLAY ME PËRVOJË

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Transfere

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

30/07/23 @ 11:43

TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË

Direkt online: Zvicra-Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Direkt online: Zvicra-Kosova

29/07/23 @ 10:38

RIKTHEHET TE EKIPI I ZEMRËS

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

FBK Superliga/Transfere

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

29/07/23 @ 10:09

NDESHJA E PARAFUNDIT PËR KOSOVËN

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

29/07/23 @ 09:53

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: DANIMARKA-KOSOVA

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

27/07/23 @ 10:55

PARA DUELIT TË RËNDËSISHËM + LINKU I NDESHJES

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

26/07/23 @ 11:48

12-SHJA E HADARIT

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

25/07/23 @ 10:50


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga