Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

YLLI

Kampioni përforcohet me Kinu Rochford

Kampioni përforcohet me Kinu Rochford


1 November, 2021 @19:48

Kampioni aktual i Superligës, Ylli, sot ka shtuar në skuadër lojtarin amerikan Kinu Rochford.

Rochford është i gjatë 198 cm. Ai luan në pozitën 1 dhe 2, derisa gjatë karrierës së tij luajti në Ligën e Holandës, në Ligën e Francës në Britani e Madhe, kurse në vitin 2017 u shpall kampion në Lithuani, derisa së fundi ishte pjesë e skuadrës Terceira në Portugali.

TABELA AKTUALE

Rochford 31 vjeç në Portugali kishte mesatare prej 11.8 pikëve, 10.2 kërcimeve e 2.7 asistimeve për ndeshje.

Ylli aktualisht me 5 fitore e 4 humbje gjendet në pozitën e tretë në Superligë.


TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (IV)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (IV)

01/11/21 @ 19:09

MVP @ GAMEWEEK 2

Erjon Kastrati, MVP i Xhiros (II)

Liga Unike

Erjon Kastrati, MVP i Xhiros (II)

01/11/21 @ 14:35

LAJMI I FUNDIT

KB Peja suspendon basketbollistin e saj

Liga Unike/FBK Superliga

KB Peja suspendon basketbollistin e saj

01/11/21 @ 10:55

ERJON KASTRATI

Treshi i Gëzimit na ktheu në lojë

Liga Unike/FBK Superliga

Treshi i Gëzimit na ktheu në lojë

31/10/21 @ 21:09

VIDEO NGA NDESHJA

Highlights: Ylli - Peja

Liga Unike/FBK Superliga

Highlights: Ylli - Peja

31/10/21 @ 21:04

TIRANA - PRIZRENI

Prizreni merr fitoren e parë në Ligë Unike

Liga Unike

Prizreni merr fitoren e parë në Ligë Unike

31/10/21 @ 20:56

LAJMI I FUNDIT

KB Peja suspendon basketbollistin e saj

Liga Unike/FBK Superliga

KB Peja suspendon basketbollistin e saj

01/11/21 @ 10:55

ERJON KASTRATI

Treshi i Gëzimit na ktheu në lojë

Liga Unike/FBK Superliga

Treshi i Gëzimit na ktheu në lojë

31/10/21 @ 21:09

VIDEO NGA NDESHJA

Highlights: Ylli - Peja

Liga Unike/FBK Superliga

Highlights: Ylli - Peja

31/10/21 @ 21:04

YLLI - PEJA

Ylli fiton dramën ndaj Pejës, pas dy vazhdimeve

Liga Unike/FBK Superliga

Ylli fiton dramën ndaj Pejës, pas dy vazhdimeve

31/10/21 @ 19:17

OT 1: YLLI - PEJA

Derbi nuk ka fitues ende, fillon vazhdimi i dytë

Liga Unike/FBK Superliga

Derbi nuk ka fitues ende, fillon vazhdimi i dytë

31/10/21 @ 18:58

FORMACIONET STARTUESE

Tirana - Prizreni, 5-shet startuese

Liga Unike/FBK Superliga

Tirana - Prizreni, 5-shet startuese

31/10/21 @ 18:57

Ç4: YLLI - PEJA

Derbi, në vazhdime

Liga Unike/FBK Superliga

Derbi, në vazhdime

31/10/21 @ 18:42

Ç3: YLLI - PEJA

Ylli zgjeron epërsinë karshi Pejës

Liga Unike/FBK Superliga

Ylli zgjeron epërsinë karshi Pejës

31/10/21 @ 18:20

PP: YLLI - PEJA

Ylli përmbys epërsinë e Pejës

Liga Unike/FBK Superliga

Ylli përmbys epërsinë e Pejës

31/10/21 @ 17:44

Ç1: YLLI - PEJA

Peja në epërsi pas çerekut të parë

Liga Unike/FBK Superliga

Peja në epërsi pas çerekut të parë

31/10/21 @ 17:20


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga