Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (II)

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (II)


2 November, 2021 @11:09

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 2 në Ligën Unike, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Cameron Satterwhite (Teuta) 30 pikë, 9 kërcime, 3 asistime, 3 topa të rrëmbyer
2.Erjon Kastrati (Ylli) 31 pikë, 6 asistime, 5 kërcime, 3 topa të rrëmbyer
3.Tyler Peterson (Teuta) 25 pikë, 7 kërcime, 6 asistime, 1 top të rrëmbyer
4.Courtney Fells (Prizreni) 31 pikë, 11 kërcime, 5 asistime, 3 topa të rrëmbyer
5.Matthew Eldridge (Kamza) 15 pikë, 10 kërcime, 3 bllokada, 2 asistime, 2 topa të rrëmbyer


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike