Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHORTI I KUPËS

Shorti i Kupës së Ligës së Parë të Kosovës

Shorti i Kupës së Ligës së Parë të Kosovës


14 December, 2020 @16:06

FBK ka bërë të ditur se pas shortit të tërhequr me ndarjen e skuadrave në Grupet A dhe B të Kupës së Kosovës për skuadrat e Ligës së Parë, në rrethin e parë të garës do të takohen:

Grupi A: AS Prishtina (1), MH Prishtina (4), Prishtina e re (9), New Basket (5), Megasport (8).

Grupi B: RC Cola Drita (2), Istogu (3), Lipjani (10), Feronikeli (7), Vushtrria (6).

NË RRETHIN E PARË NDESHEN:

A. MH Prishtina - Prishtina e re;
A. New Basket - Megasport;
B. Istogu - Lipjani;
B. Vushtrria - Feronikeli;

AS Prishtina e RC Cola Drita kalojnë në rrethin e dytë për shkak të pozitës së mirë të renditjes tabelare aktualisht në Ligë të Parë.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë