Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PREZANTIMI

FBK prezanton logon e QNB

Fotot: FBK

FBK prezanton logon e QNB


18 November, 2021 @11:06

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka prezantuar Logon e Qendrës Nacionale të Basketbollit.

Duke ditur se Qendra Nacionale e Basketbollit është projekt i ri në kuadër të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) që për qëllim ka zhvillimin e gjeneratave të reja në basketboll për të kontribuar në shoqëri dhe për të krijuar kuadro të reja, si dhe për të forcuar edhe më tepër ekipin nacional të Kosovës në të ardhmen, FBK ka bërë të ditur në disa pika domethënien e logos:

QNB

Logo e prezantuar ka për bazë disa elemente kryesore:

- Ikonën, e cila përdoret në eventet rinore apo e përshkruan rininë dhe zhvillimin;
- Topin e basketbollit për të treguar fushën në të cilën zhvillohet ky projekt;
- Kërcimin basketbollistik nga një djalë dhe një vajzë; dhe
- Natyrisht një element nga logo e federatës dhe flamurit, 6 yjet që tregojnë më së miri qëllimin e këtij projekti, barazinë dhe gjithëpërfshirjen.

Kryetari i FBK-së Arben Fetahu në një deklaratë të tij dhënë më parë për QNB-në ka thënë se FBK ka investuar në pasurinë më të madhe që ka Kosova, në rini!

QNB

Ndërsa njëri ndër lojtarët më të dalluar të reprezentacionit të Kosovës, Erjon Kastrati, gjatë vizitës së tij në QNB kishte thënë:

“Kur kam dëgjuar për herë të parë për këtë ide, isha shumë i lumtur, sepse këtë mundësi nuk e kemi pasur ne. Jam i lumtur për gjeneratat e reja. Një falënderim për Federatën e Basketbollit të Kosovës, që në mënyrë sistematike është përkujdesur për talentet e rinj, që do të stërviten dy herë në ditë dhe që do të vazhdojnë arsimimin, e kjo është shumë e rëndësishme. Një ide shumë e qëlluar.”


VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Bashkimi - Rahoveci

FBK Superliga

Highlights: Bashkimi - Rahoveci

17/11/21 @ 23:17

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Prishtina - Ylli

FBK Superliga

Highlights: Prishtina - Ylli

17/11/21 @ 21:14

BASHKIMI - RAHOVECI

Bashkimi deklason Rahovecin, thellohet kriza e vreshtarëve

FBK Superliga

Bashkimi deklason Rahovecin, thellohet kriza e vreshtarëve

17/11/21 @ 20:58

BASHKIMI - RAHOVECI

Ç3: Bashkimi 10 minuta larg fitores

FBK Superliga

Ç3: Bashkimi 10 minuta larg fitores

17/11/21 @ 20:21

SHAWN JONES

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

01/08/23 @ 11:06

AMERIKANI I PARË PËR SEZONIN E RI

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

FBK Superliga/International/Transfere

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

01/08/23 @ 11:00

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: ZVICRA-KOSOVA

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

30/07/23 @ 13:13

PLAY ME PËRVOJË

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Transfere

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

30/07/23 @ 11:43

TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË

Direkt online: Zvicra-Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Direkt online: Zvicra-Kosova

29/07/23 @ 10:38

RIKTHEHET TE EKIPI I ZEMRËS

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

FBK Superliga/Transfere

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

29/07/23 @ 10:09

NDESHJA E PARAFUNDIT PËR KOSOVËN

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

29/07/23 @ 09:53

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: DANIMARKA-KOSOVA

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

27/07/23 @ 10:55

PARA DUELIT TË RËNDËSISHËM + LINKU I NDESHJES

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

26/07/23 @ 11:48

12-SHJA E HADARIT

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

25/07/23 @ 10:50


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga