Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BASHKIMI - RAHOVECI

Bashkimi deklason Rahovecin, thellohet kriza e vreshtarëve

FOTO / Bashkimi

Bashkimi deklason Rahovecin, thellohet kriza e vreshtarëve


17 November, 2021 @20:58

Ndeshja e dytë e ditë së sotme në Superligën e Kosovës, Bashkimi me lehtësi e mposhti Rahovecin me rezultat 87-65.

Rahoveci në çerekun e parë e kishte një epërsi prej 7 pikëve, por çereku i parë u mbyll me rezultat 28-25 për Bashkimin.

Rahoveci

Në 10 minutëshin e dytë, 5 lojtarë nga të dyja skuadrat shënuan pikë dyshifrore (Avi Toomer 13 pikë, Julien Lewes 11 pikë - Musab Mala 11 pikë, Arion Balluku 10 pikë dhe Fisnik Rugova 10 pikë), derisa Bashkimi e ngriti epërsinë në 6 pikë (49-43).

Bashkimi e thelloi epërsinë edhe në çerekun e tretë (67-55), derisa në çerekun e fundit kontrolli ishte totalisht te skuadra prizrenase dhe kështu arriti fitoren e gjashtë të stinorit.

Avi Toomer me 24 pikë ishte koshashënuesi më i mirë te Bashkimit, kurse Julien Lewis shkëlqeu me 22 pikë, 10 kërcime, 6 asistime e 4 topa të rrëmbyer.

Performancë të mirë tregoi edhe Valon Bunjaku me 12 pikë, 8 asistime e 6 kërcime.

Te Rahoveci me nga 14 pikë luajtën Milik Yarbrough dhe Musab Mala dhe me 12 pikë Fisnik Rugova.

TABELA AKTUALE

Bashkimi me 6 fitore e 5 humbje gjendet në pozitën e katërt, kurse Rahoveci ka bilanc prej 2 fitoreve e 9 humbjeve.

Për Rahovecin kjo ishte humbja e tetë rresht.

Në xhiron tjetër Bashkimi takohet me Trepçën, derisa Rahoveci me Prishtinën.


BASHKIMI - RAHOVECI

Ç3: Bashkimi 10 minuta larg fitores

FBK Superliga

Ç3: Bashkimi 10 minuta larg fitores

17/11/21 @ 20:21

BASHKIMI - RAHOVECI

5 lojtarë me pikë dyshifrore, përfundon pjesa e parë

FBK Superliga

5 lojtarë me pikë dyshifrore, përfundon pjesa e parë

17/11/21 @ 19:45

BASHKIMI - RAHOVECI

Ç1: I ngushtë rezultati në Prizren (Bashkimi - Rahoveci)

FBK Superliga

Ç1: I ngushtë rezultati në Prizren (Bashkimi - Rahoveci)

17/11/21 @ 19:18

PRISHTINA - YLLI

Përmbysje për fitore, Ylli edhe pa Kastratin e Morinën mposhtë Prishtinën

FBK Superliga

Përmbysje për fitore, Ylli edhe pa Kastratin e Morinën mposhtë Prishtinën

17/11/21 @ 19:03

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Bashkimi - Rahoveci

FBK Superliga

Pesëshet e para: Bashkimi - Rahoveci

17/11/21 @ 18:59

PRISHTINA - YLLI

Ç3: Ylli ngushton epërsinë e Prishtinës, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Ylli ngushton epërsinë e Prishtinës, edhe 10 minuta lojë

17/11/21 @ 18:28

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Peja - Trepça

FBK Superliga

Highlights: Peja - Trepça

18/11/21 @ 23:19

TREPÇA

Trepça skuadra e parë me 1000+ pikë

FBK Superliga

Trepça skuadra e parë me 1000+ pikë

18/11/21 @ 21:02

PEJA - TREPÇA

Shpërthim në çerekun e fundit, Trepça në krye të Superligës

FBK Superliga

Shpërthim në çerekun e fundit, Trepça në krye të Superligës

18/11/21 @ 20:48

PEJA - TREPÇA

Ç3: White i pakapshëm me 32p, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: White i pakapshëm me 32p, edhe 10 minuta lojë

18/11/21 @ 20:13

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Drita - Prizreni

FBK Superliga

Highlights: Drita - Prizreni

18/11/21 @ 19:52

PEJA - TREPÇA

Mbyllet pjesa e parë në super derbin

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në super derbin

18/11/21 @ 19:43

PEJA - TREPÇA

Ç1: Trepça me 8 pikë epërsi në Karagaç

FBK Superliga

Ç1: Trepça me 8 pikë epërsi në Karagaç

18/11/21 @ 19:16

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Trepça

FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Trepça

18/11/21 @ 18:50

DRITA - PRIZRENI

Fitorja e shtatë e stinorit

FBK Superliga

Fitorja e shtatë e stinorit

18/11/21 @ 18:43

DRITA - PRIZRENI

Ç3: Prizreni ndez motorët, thellon epërsinë

FBK Superliga

Ç3: Prizreni ndez motorët, thellon epërsinë

18/11/21 @ 18:00


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga