Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22


Teksti: FBK

8 June, 2021 @15:39

Paraqitja e klubeve për edicionin e ri të garave në FBK prej 7 deri më 21 qershor

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) njofton të gjitha klubet e interesuara për garim në edicionin e ri të garave se paraqitja e klubeve për të gjitha kategoritë dhe të dyja konkurrencat ka filluar më 07 qershor dhe do të përfundoj më 21 qershor.

Të gjitha klubet e Prince Caffe Superligës së Kosovës paralelisht janë të obliguara të kenë gupmoshat U18 dhe U16 për garat në kategoritë e reja.

Për të paraqitur skuadrën në edicionin e ri të garave në kategoritë seniore (meshkuj/femra) duhet plotësuar Fletëparaqitjen për edicionin 2021/22 dhe së bashku me certifikatën e regjistrimit si OJQ duhet dërguar në adresën elektronike: [email protected] deri më 21.06.2021 në ora 16:00.

Ndërkaq për të paraqitur skuadrën në edicionin e ri të garave në kategoritë e reja U12, U14, U16 dhe U18 (djem/vajza) duhet plotësuar Fletëparaqitjen për edicionin 2021/22 dhe së bashku me certifikatën e regjistrimit si OJQ duhet dërguar në adresën elektronike: [email protected] deri më 21.06.2021 në ora 16:00.


COACH OF THE YEAR

Trajneri i vitit në NBA, Tom Thibodeau

NBA

Trajneri i vitit në NBA, Tom Thibodeau

08/06/21 @ 10:19

GAME 1: SUNS - NUGGETS

Suns në formë, i hap gjysmëfinalet me fitore

NBA

Suns në formë, i hap gjysmëfinalet me fitore

08/06/21 @ 09:53

GAME 2: NETS - BUCKS

Brooklyn deklason Bucks, përgjysmon rrugën

NBA

Brooklyn deklason Bucks, përgjysmon rrugën

08/06/21 @ 09:34

GAME 1: SIXERS - HAWKS

Young në formë, Hawks fillon gjysmëfinalet me fitore

NBA

Young në formë, Hawks fillon gjysmëfinalet me fitore

07/06/21 @ 12:10

GAME 7: CLIPPERS - MAVS

Doncic eliminohet me super performancë

NBA

Doncic eliminohet me super performancë

07/06/21 @ 12:05

U16

Marigona Hill Prishtina, kampione e Kosovës U16

FBK Superliga U18

Marigona Hill Prishtina, kampione e Kosovës U16

06/06/21 @ 18:37

GAME 1: NETS - BUCKS

Brooklyn Nets fillon gjysmëfinalet me fitore

NBA

Brooklyn Nets fillon gjysmëfinalet me fitore

06/06/21 @ 10:22

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24

FBK

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

FBK Superliga

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

01/06/21 @ 17:07

KOSOVA - VAJZAT

Senioret për herë të parë në short

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Senioret për herë të parë në short

01/06/21 @ 12:20

ISH TRAJNERI

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

FBK Superliga

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

31/05/21 @ 21:39

FIBA 3x3

Grapeland do ta përfaqësojë Kosovën në Rumani

FBK Superliga

Grapeland do ta përfaqësojë Kosovën në Rumani

22/05/21 @ 18:09

MË TË MIRËT E VITIT

Më të mirët e vitit sipas Eurobasket, Erjon Kastrati merr çmimet kryesore

FBK Superliga

Më të mirët e vitit sipas Eurobasket, Erjon Kastrati merr çmimet kryesore

22/05/21 @ 16:19


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga