Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VENDIMI I FBK-së

Turne kualifikues për basketboll 3x3

Foto: FBK

Turne kualifikues për basketboll 3x3


Teksti: FBK

28 April, 2021 @13:52

Bordi i FBK-së ka marrë vendim së fundi që të organizojë turne kualifikues në basketbollin 3x3.

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) më 28.04.2021 ka marrë vendim që më 15 e 16 maj 2021 të organizojë turne kualifikues në basketbollin 3x3 në të dyja konkurrencat.

Në këtë turne pritet të marrin pjesë 12 ekipe të meshkujve dhe 8 të femrave, kurse fituesit e tyre në të dyja konkurrencat do të kenë të drejtë të pjesëmarrjes në kualifikime për FIBA Europe Cup 3x3, garë kjo që zhvillohet në Constanta të Rumanisë më 26 e 27 qershor 2021.

Regjistrimi i skuadrave dhe afatet do të publikohen gjatë kësaj jave.


PLAYOUT

Vështirë për Istogun, Trepça afër mbijetesës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Vështirë për Istogun, Trepça afër mbijetesës

28/04/21 @ 12:31

PLAY OUT / BOREA - MEGASPORTS

Sot luhet Play Outi i Ligës së Parë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Sot luhet Play Outi i Ligës së Parë

28/04/21 @ 09:03

DEKLARATA E TRAJNERIT TE PEJES

Radovic: Vetëm fati na mungoi

FBK Superliga

Radovic: Vetëm fati na mungoi

28/04/21 @ 00:09

ARBNOR RIFATI

Rifati: Pas trepikëshit të Myles, nuk do të mund të na ndalë askush

FBK Superliga

Rifati: Pas trepikëshit të Myles, nuk do të mund të na ndalë askush

28/04/21 @ 00:06

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Ponte Prizreni - Peja

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Ponte Prizreni - Peja

27/04/21 @ 23:33

FOTIS TAKIANOS

Takianos tregon faktorët që ndikuan në humbje ndaj Yllit

FBK Superliga

Takianos tregon faktorët që ndikuan në humbje ndaj Yllit

27/04/21 @ 22:42

EKSKLUZIVE

Diamant Shabani në bisedime me ekipin prizrenas

FBK Liga e Parë/Transfere

Diamant Shabani në bisedime me ekipin prizrenas

17/07/21 @ 14:47

NEW BASKET

New Basket zyrtarizon përforcimin nga Ylli

FBK Liga e Parë

New Basket zyrtarizon përforcimin nga Ylli

07/07/21 @ 11:11

KAMPI NACIONAL

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/International

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

28/06/21 @ 15:11

REFEREE

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

22/06/21 @ 13:47

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

FBK

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

FBK Liga e Parë

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

02/06/21 @ 14:24

NEW BASKET

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

FBK Liga e Parë

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

09/05/21 @ 23:32

TRANSFER

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

FBK Liga e Parë

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

07/05/21 @ 17:59

NEW BASKET

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

FBK Liga e Parë

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

03/05/21 @ 15:57

PLAY OUT

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

01/05/21 @ 20:12


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë