Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAY OUT / BOREA - MEGASPORTS

Sot luhet Play Outi i Ligës së Parë

Sot luhet Play Outi i Ligës së Parë


28 April, 2021 @9:03

Sot nga ora 14:00, do të luhet ndeshja e parë e Play Outit në kuadër të Ligës së Parë.

Borea e pret Megasportsin dhe do të luftojnë për t’u garuar në Ligën e Parë në stinorin 2021/22.

Skuadra prizrenase e përfundoi stinorin e rregullt në pozitën e nëntë me 4 fitore e 14 humbje, derisa Borea u mposht nga Dardanët në serinë finale të Ligës së Dytë dhe si finalist do të luajë në Play Out.


DEKLARATA E TRAJNERIT TE PEJES

Radovic: Vetëm fati na mungoi

FBK Superliga

Radovic: Vetëm fati na mungoi

28/04/21 @ 00:09

ARBNOR RIFATI

Rifati: Pas trepikëshit të Myles, nuk do të mund të na ndalë askush

FBK Superliga

Rifati: Pas trepikëshit të Myles, nuk do të mund të na ndalë askush

28/04/21 @ 00:06

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Ponte Prizreni - Peja

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Ponte Prizreni - Peja

27/04/21 @ 23:33

FOTIS TAKIANOS

Takianos tregon faktorët që ndikuan në humbje ndaj Yllit

FBK Superliga

Takianos tregon faktorët që ndikuan në humbje ndaj Yllit

27/04/21 @ 22:42

ADIS BECIRAGIC

Beciragic: Fusha vendase nuk është avantazh derisa tribunat janë pa shikues

FBK Superliga

Beciragic: Fusha vendase nuk është avantazh derisa tribunat janë pa shikues

27/04/21 @ 22:28

GAME 2: PRIZRENI - PEJA

Myles shpëton Prizrenin, barazohet seria

FBK Superliga

Myles shpëton Prizrenin, barazohet seria

27/04/21 @ 22:09

GAME 2: PRIZRENI - PEJA

Prizreni - Peja, shkon ndeshja në vazhdime

FBK Superliga

Prizreni - Peja, shkon ndeshja në vazhdime

27/04/21 @ 21:55

GAME 2: PRIZRENI - PEJA

Taliaferro me 8 treshe, por Peja ngushton rezultatin

FBK Superliga

Taliaferro me 8 treshe, por Peja ngushton rezultatin

27/04/21 @ 21:24

GAME 2: PRIZRENI - PEJA

Dominim total i Prizrenit, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Dominim total i Prizrenit, mbyllet pjesa e parë

27/04/21 @ 20:53

NEW BASKET

New Basket zyrtarizon përforcimin nga Ylli

FBK Liga e Parë

New Basket zyrtarizon përforcimin nga Ylli

07/07/21 @ 11:11

KAMPI NACIONAL

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/International

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

28/06/21 @ 15:11

REFEREE

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

22/06/21 @ 13:47

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

FBK

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

FBK Liga e Parë

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

02/06/21 @ 14:24

NEW BASKET

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

FBK Liga e Parë

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

09/05/21 @ 23:32

TRANSFER

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

FBK Liga e Parë

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

07/05/21 @ 17:59

NEW BASKET

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

FBK Liga e Parë

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

03/05/21 @ 15:57

PLAY OUT

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

01/05/21 @ 20:12

PLAY OUT / MEGASPORTS - BOREA

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

FBK Liga e Parë

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

01/05/21 @ 12:08


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë