Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

5-SHJA MË E MIRË E EVROPIANIT

Eurobasket 2022 - All Star 5

Eurobasket 2022 - All Star 5


18 September, 2022 @22:39

Me të përfunduar finalja e Eurobasket 2022, ku kampione u bë Spanja, është përzgjedhur edhe 5-shja më e mirë e kampionatit që u përmbyll sonte në Berlin të Gjermanisë.

Dy basketbollistë të Spanjës, një i Gjermanisë dhe një i Francës, për të kapur edhe grekun plotësojnë 5-shen e më të mirëve të këtij evropiani, që ka qenë ndër më të mirit në histori të garës.

EUROBASKET 2022 ALL STAR 5

Dennis Schroder (GER)
Lorenzo Brown (ESP)
Giannis Antetokounmpo (GRE)
Willy Hernangomez (ESP)
Rudy Gobert (FRA)

All Star EUROBASKET 2022


 
Të gjitha lajmet nga Eurobasket