Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRANSFERET TE LIGA E FEMRAVE

Të gjitha përforcimet te Superliga e femrave

Të gjitha përforcimet te Superliga e femrave


15 August, 2023 @14:18

—Pas mbylljes së afatit kalimtar, Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur të gjitha kërkesat për regjistrim të klubeve elite në basketbollin e femrave në Kosovë.

Kështu, sipas renditjes dhe të dhënave të lëshuara nga FBK, mëposhtë po i sjellim listat e përforcimeve të skuadrave të Superligës së Femrave në basketboll, ndërsa Bashkimi—F ka regjistruar më së shumti basketbolliste - pa llogaritur lojtaret ekzistuese në skuadër.

Gjithashtu nga regjistrimet e lojtareve mund të shihet një ndërrim rrënjësor te Prishtina—F që duket se po ndërron skuadër, kurse ekipi i ri i ardhur në elitë, Peja—03 pritet të jetë konkurrent i fortë për ekipet që luftojnë për trofe.

Mëposhtë, gjeni listën e të gjitha kërkesave për regjistrim në elitën e basketbollit të femrave në Kosovë:

BASHKIMI—F

Sarah MgBeike (Prishtina)
Sophia Jacobsson (Flamurtari)
Analyss Benally (Flamurtari)
Dona Bytyqi (Prishtina)
Klea Gashi (Penza)
Jeta Zeka (Penza)

PRISHTINA—F

Marigona Rushiti (Bashkimi)
Flutura Mehmeti
Malvina Haziri
Tia Tuhina

PENZA

Rina Hoda (Vëllaznimi)
Anita Grainca (United Basketball)

TREPÇA—F

Agnesa Robaj
Jessica O’Neal (SHBA)
Olsa Tahiri
Blerta Mehana
Erzana Mulaku

PEJA—03

Saranda Daci (Penza)
Zërina Shatri (Prishtina)
Besjana Martinaj (Prishtina)
Agnesa Rrahmani (Prishtina)
Jaiamoni Coleman (Kouvottaret)

UNITED BASKETBALL

Etna Rexhepi (Prishtina).


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave