Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MINATORËT PËRFORCOHEN!

Brandon Edwards - aloqendër e re te Trepça

Brandon Edwards - aloqendër e re te Trepça


31 January, 2024 @11:13

Basketbollisti amerikan Brandon Edwards është prurja e re e Trepçës nën kosh, ndërsa ekipi mitrovicas ka zyrtarizuar lojtarin sot. Basketbollisti 198 centimetra i gjatë së fundi ka luajtur në ligën Pro-2 të Francës për ekipin Denain-Voltaire, ndërsa mesatarisht ka dhënë 10.3 pikë për ndeshje, 5.8 kërcime dhe 1.1 asistime.

Brandon Edwards

“Të përkushtuar për të vazhduar me ecuri pozitive, kemi angazhuar edhe një lojtar.
Brandon Edwards është ardhja më e re në ekipin tonë.
Edwards është 32-vjeçar, ka përvojën e duhur dhe luan në pozitat 4 e 5.
Më shumë cilësi e forcë afër koshit, në rrugëtimin drejt trofeve të radhës.
Mirësevjen në familjen gjelbër e zi Edwards,”
ka shkruar KB Trepça në njoftim.

Brandon Edwards

Edwards përndryshe para Denainit ka lujtur edhe në dy stinorë të mëparshëm në Pro-2 të Francës, duke mbrojtur ngjyrat e Rouenit dhe Alliance Alsace.

Trepça është e para në renditjen tabelare të Superligës aktualisht. Ekipi mitrovicas që është nënkampion aktual i Kosovës, ka fituar dy herë radhazi Kupën në dy vitet e fundit.

 


TRIUMF I RADHËS

Peja vazhdon me fitore në BIBL

FBK Superliga/Balkan League

Peja vazhdon me fitore në BIBL

30/01/24 @ 19:20

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (19)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (19)

29/01/24 @ 22:24

FITORE E PRITUR

Peja kalon lehtë Istogun, para javës së ngjeshur

FBK Superliga

Peja kalon lehtë Istogun, para javës së ngjeshur

28/01/24 @ 21:43

RRESHTOJNË FITORET!

Trepça vazhdon serinë e fitoreve, e 12-ta me radhë

FBK Superliga

Trepça vazhdon serinë e fitoreve, e 12-ta me radhë

28/01/24 @ 19:00

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (21)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (21)

13/02/24 @ 00:18

FINAL 8 "GJAKOVA 2024"

FBK tregon rregullat për tifozët në “Final 8” të Kupës

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

FBK tregon rregullat për tifozët në “Final 8” të Kupës

12/02/24 @ 16:32

KUPA e KOSOVËS

Festa e basketbollit në Gjakovë

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Festa e basketbollit në Gjakovë

12/02/24 @ 14:29

MVP I XHIROS XXI

Erik Copes (Bashkimi) - MVP (21)

FBK Superliga

Erik Copes (Bashkimi) - MVP (21)

12/02/24 @ 13:41

PARA "FINAL 8" TË KUPËS

Prishtina me qendër të fuqishme - zyrtarizohet Diamond Stone

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Prishtina me qendër të fuqishme - zyrtarizohet Diamond Stone

10/02/24 @ 23:39

VËLLAZNIMI - PRISHTINA

18 pikë nga i rikthyeri Dardan Berisha, Prishtina fiton në Gjakovë

FBK Superliga

18 pikë nga i rikthyeri Dardan Berisha, Prishtina fiton në Gjakovë

10/02/24 @ 18:43

TREPÇA - ISTOGU

14 fitore me radhë, e pandalshme kjo Trepçë!

FBK Superliga

14 fitore me radhë, e pandalshme kjo Trepçë!

09/02/24 @ 22:35

PRIZRENI - ISTOGU

Triumfon ndaj Istogut, fitorja e parë e Prizrenit pas 6 xhirove

FBK Superliga

Triumfon ndaj Istogut, fitorja e parë e Prizrenit pas 6 xhirove

09/02/24 @ 22:20

SHKËLQEN COPES

Fitorja e parë e Bashkimit këtë stinor ndaj një ekipi të TOP-3

FBK Superliga

Fitorja e parë e Bashkimit këtë stinor ndaj një ekipi të TOP-3

08/02/24 @ 21:13

DETYRË E RE PËR TRAJNERIN

Edin Kërveshi zyrtarisht ndihmës i Petar Mijovicit te Ylli

FBK Superliga/Transfere

Edin Kërveshi zyrtarisht ndihmës i Petar Mijovicit te Ylli

08/02/24 @ 15:29


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga