Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EKIPI I BIELSËS, MPOSHT KAMPIONIN E BOTËS

Araujo dhe Nunez në festë, mposhtin kampionin e botës në “Bombonera”

Araujo dhe Nunez në festë, mposhtin kampionin e botës në “Bombonera”


17 November, 2023 @9:34

Ronald Araujo dhe Darwin Nunez kanë shënuar gol, ndërsa Uruguaji ka marrë fitore të madhe ndaj kampionit aktual të Botës, Argjentinës, në “Bombonera” me rezultat 0-2.

Emi Martinez

Për më tepër, uruguajanët kanë ndërprerë serinë prej 14 ndeshjesh pa humbje nën drejtimin e selektorit Lionel Scaloni.

Lionel Messi

Uruguaji që po drejtohet nga Marcelo Bielsa është në rrugëtim të mirë për në Botërorin e radhës WORLD CUP 2026, që do të mbahet në SHBA, Kanadë dhe Meksiko, derisa në muajin e kaluar mposhtën Brazilin, këtë muaj Argjentinën.

TAB


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror