Të gjitha lajmet

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

Foto: UEFA EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13 July, 2016 @16:08

Në garën për golin më të bukur të kampionatit evropian që u mbyll para pak ditësh, nga votimet e fansave fitues doli hungarezi Zoltan Gera me golin e shënuar ndaj Portugalisë.

Hungarezi në garë për këtë çmim e mposhti edhe Xherdan Shaqirin, i cili kishte shënuar një super gol në ndeshjen ndaj Polonisë. Përveç Shaqirit, goli i Geras në votime mposhti edhe golat e Cristiano Ronaldos, Hal Robson-Kanus e Ederit.

 

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 October, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore në takimin ndaj Armenisë, për ta shkruar kështu historinë duke…

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 October, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri çmimin si “Lojtari i Kampionatit”, çmimi i cili merret nga…

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 September, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të përfitojnë nga UEFA-ja të holla, për shkak…

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 July, 2016 @15:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë kaluar fazën e parë të votimit dhe kanë…

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016