Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit


27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin e EURO 2024.

UEFA vendimin do ta shpallë më 27 shtator 2018, në muajin kur fillojnë ndeshjet e para të Ligës së Kombeve.

Germany EURO2024

Gjermania herën e fundit ka organizuar europianin në vitin 1988. Ndërsa Turqia kurrë nuk ka fituar ndonjë organizim të madh të këtij lloji në futboll.

Gjermania me moton “Në zemër të Europës” ka nisur kampanjën, ndërsa ka aplikuar me këto qytete: Berlin, Keln, Dortmund, Dyseldorf, Frankfurt, Gelzenkirhen, Hamburg, Lajpcig, Mynih dhe Shtutgart.

Turkey EURO2024

Në anën tjetër, turqit kanë aplikuar me këto qytete për europianin 2024: Stamboll, Ankara, Antalja, Bursa, Eskishehir, Gaziantep, Koxhaeli, Konja dhe Trabzon.


NË RADAR

Barça ngrit ofertën për Willianin

Premier League/La Liga/Transfere

Barça ngrit ofertën për Willianin

22/07/18 @ 15:44

TATIMET

Ronaldo paguan dënimin, shpëton nga burgu

La Liga

Ronaldo paguan dënimin, shpëton nga burgu

22/07/18 @ 15:33

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

Russia 2018/International/Analiza

Botërori dhe vendi ynë

22/07/18 @ 11:02

NGA LIRIA

Edhe Besart Islamaj te Drenica

FFK Superliga/Transfere

Edhe Besart Islamaj te Drenica

22/07/18 @ 01:50

DRENICA

Nga Liria, kalon te Drenica

FFK Superliga/Transfere

Nga Liria, kalon te Drenica

21/07/18 @ 21:48

MEDIA TALK

Komenton interesimin e Realit për Icardin

Serie A/La Liga/Transfere

Komenton interesimin e Realit për Icardin

21/07/18 @ 16:28

MBROJTËSI ZVICERAN

Djourou në Serie A

Serie A/International/Transfere

Djourou në Serie A

21/07/18 @ 16:21

NË LËVIZJE

Kololli kalon në Zurich

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Kololli kalon në Zurich

21/07/18 @ 13:04

TOFFIES

Everton pranë transferit 56 milionësh

Premier League/Transfere

Everton pranë transferit 56 milionësh

20/07/18 @ 22:29

KING POWER

Portieri i Liverpoolit në Leicester

Premier League/Transfere

Portieri i Liverpoolit në Leicester

20/07/18 @ 22:18

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/UEFA Euro 2016

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

26/11/19 @ 17:09

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

1 vit nga nata historike!

11/10/16 @ 16:31

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

International/UEFA Euro 2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

08/10/16 @ 12:26

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

UEFA Euro 2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10/09/16 @ 13:20

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

18/07/16 @ 15:01

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

Russia 2018/Përfaqësuesja/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shevchenko përballë Kosovës

15/07/16 @ 16:00

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

Russia 2018/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shkarkohet Wilmots

15/07/16 @ 15:38

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

UEFA Euro 2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13/07/16 @ 16:08

ZYRTARE

11-shja më e mirë e EURO2016

UEFA Euro 2016

11-shja më e mirë e EURO2016

11/07/16 @ 15:33


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016