Të gjitha lajmet

MBETET

Deschamps mbetet, misioni vazhdon

Foto: uefa.com

Deschamps mbetet, misioni vazhdon

11 July, 2016 @9:02

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Francës, Didier Deschamps, pas finales së humbur nga Portugalia mbrëmë i ka bërë të ditur mediave se nuk do të largohet nga posti i tij.

“Do të vazhdoj misionin, tash drejt Rusisë 2018,” ka thënë Deschamps.

Franca u mposht nga Portugalia 0-1 në finale të EURO 2016 dhe dështoi që ta fitojë për herë të tretë titullin e më të mirit në Europë.

Drejt Rusisë, ata janë në një grup të vështirë me Holandën, Suedinë, Bullgarinë, Bjellorusinë e Luksemburgun.

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

TOPSPORTI/ Erdis Driza/ Arkiv

26 November, 2019 @17:09

Trajneri legjendar i kombëtares shqiptare në futboll, italiani Gianni De Biasi, ka ngushëlluar para pak çastesh Shqipërinë, me rastin e…

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 October, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore në takimin ndaj Armenisë, për ta shkruar kështu historinë duke…

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 October, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri çmimin si “Lojtari i Kampionatit”, çmimi i cili merret nga…

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 September, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të përfitojnë nga UEFA-ja të holla, për shkak…

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016