Të gjitha lajmet

FERNANDO SANTOS

Caku i arritur

Caku i arritur

11 July, 2016 @0:33

Fernando Santos në prill të vitit 2015 ka thënë:

“Caku që i kam vendosur është të fitojmë titullin e europianit.”

Burimi: uefa.comJOSE MOURINHO

Lider i festës nga jashtë

11 July, 2016 @0:08

Jashtë stadiumit, Jose Mourinho, është lider i festimeve të Portugalisë, pasi që me postimin e kësaj fotografie në Instagram po…

CRISTIANO RONALDO

Arritje madhore

10 July, 2016 @23:49

Cristiano Ronaldo ka fituar trofeun e parë dhe më të çmueshëm me Portugalinë në kontinentin e vjetër, por edhe…

FERNANDO SANTOS

Inxhinieri fitues

10 July, 2016 @23:40

Fernando Santos, përzgjedhësi i Portugalisë, ka arsyetuar gjithë ato kombinime dhe lojën e Portugalisë në fund të EURO2016 -…

CRISTIANO

Nuk mund të besojë

10 July, 2016 @23:35

Cristiano Ronaldo pas lotëve të dëshpërimit është parë me lot gëzimi, ato të të pabesueshmes, pasi që Portugalia për…

KAMPIONI I RI I EUROPËS

Portugalia, kampione historike

10 July, 2016 @22:14

Portugalia është triumfuese e EURO2016 me fitore minimale ndaj Francës në finale pas vazhdimeve. Ky është titulli i parë…

FINALJA

Pa Ronaldon

10 July, 2016 @21:32

Portugalia ka mbetur pa lojtarin më të mirë të saj në finale të EURO2016, kur Cristiano Ronaldo nuk mundi të…

MËRGIM MAVRAJ

Mavraj i kthehet ekipit

10 July, 2016 @19:51

Mërgim Mavraj është rikthyer te skuadra e tij nga Bundesliga, Koln. Megjithëse ekipi i tij qysh më parë kishte filluar…

FINALJA

Formacionet zyrtare: Portugalia-Franca

10 July, 2016 @19:41

Sapo janë bërë publike formacionet zyrtare të Portugalisë dhe Francës, të cilat do të dalin përballë njëra tjetrës në finalen…

TORINO

Ajeti kompleton transferimin

10 July, 2016 @17:11

Pas lajmit të publikuar që Arlind Ajeti do të bëhet pjesë e Torinos, vjen edhe nënshkrimi zyrtar i lojtarit…

OLIMPICO

Totti fillon stërvitjet për sezonin e 25

10 July, 2016 @12:18

Përmes një fotografie të postuar në Facebook, legjenda e Romës, Francesco Totti, ka bërë me dije që ai tashmë i…

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 October, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore në takimin ndaj Armenisë, për ta shkruar kështu historinë duke…

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 October, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri çmimin si “Lojtari i Kampionatit”, çmimi i cili merret nga…

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 September, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të përfitojnë nga UEFA-ja të holla, për shkak…

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 July, 2016 @15:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë kaluar fazën e parë të votimit dhe kanë…

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016