Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KAMPIONI I RI I EUROPËS

Portugalia, kampione historike

Portugalia, kampione historike


10 July, 2016 @22:14

Portugalia është triumfuese e EURO2016 me fitore minimale ndaj Francës në finale pas vazhdimeve.

Ky është titulli i parë kampion për Portugalinë në një europian.

VAZHDIMET

Derisa pjesa e parë e vazhdimeve kaloi qetë, në fillim të pjesës së dytë të vazhdimeve, Eder me një goditje mbi 20 metra shënoi për golin e epërsisë së Portugalisë 1-0.

 

PJESA E DYTË

Portugalia duroi rastin e Andre Pierre Gignac që përfundoi në shtyllë në minutën e 90 të ndeshjes, ndërsa kishte mundësi ideale përmes një krosimi të Luis Nanit dhe tentimit me gërshërë të Ricardo Quaresmas para saj.

Pjesa e dytë kaloi në posedim të topit në anën e francezëve, por rastet e mundësitë u shpërdoruan, derisa portugezët me mençuri dëbuan gjithçka larg portës.

PJESA E PARË

45 minutat e para të ndeshjes u përshkruan nga dy ndodhi kryesore.

Super parada e Rui Patricios, pas tentimit me kokë të Antoine Griezmannit, kur tentoi lobimin, të cilin Patricio e nuhati dhe ishte në pozitë adekuate për të kërcyer dhe për ta mbrojtur topin që shkonte drejt portës.

c

Tjetra ishte, lëndimi i Crisitano Ronaldos në minutën e 20-të të ndeshjes pas startit të pakontrolluar të Dimitri Payetit, që çoi në largimin e Ronaldos nga ndeshja 5 minuta më vonë, pasi që nuk i duroi dhimbjet.

po


FINALJA

Pa Ronaldon

UEFA Euro 2016

Pa Ronaldon

10/07/16 @ 21:32

MËRGIM MAVRAJ

Mavraj i kthehet ekipit

Bundesliga

Mavraj i kthehet ekipit

10/07/16 @ 19:51

FINALJA

Formacionet zyrtare: Portugalia-Franca

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Portugalia-Franca

10/07/16 @ 19:41

TORINO

Ajeti kompleton transferimin

Kombëtarja/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Ajeti kompleton transferimin

10/07/16 @ 17:11

OLIMPICO

Totti fillon stërvitjet për sezonin e 25

Serie A

Totti fillon stërvitjet për sezonin e 25

10/07/16 @ 12:18

KAMPIONI I RI

Dueli vendimtar

UEFA Euro 2016

Dueli vendimtar

10/07/16 @ 12:02

DITARI NR. 22 @ UEFAEURO2016

Griezmanni i artë

UEFA Euro 2016/Analiza

Griezmanni i artë

10/07/16 @ 11:52

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/UEFA Euro 2016

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

26/11/19 @ 17:09

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

UEFA Euro 2016

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27/07/18 @ 10:00

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

1 vit nga nata historike!

11/10/16 @ 16:31

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

International/UEFA Euro 2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

08/10/16 @ 12:26

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

UEFA Euro 2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10/09/16 @ 13:20

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

18/07/16 @ 15:01

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

Russia 2018/Përfaqësuesja/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shevchenko përballë Kosovës

15/07/16 @ 16:00

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

Russia 2018/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shkarkohet Wilmots

15/07/16 @ 15:38

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

UEFA Euro 2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13/07/16 @ 16:08


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016