Të gjitha lajmet

FINALJA

Formacionet zyrtare: Portugalia-Franca

Formacionet zyrtare: Portugalia-Franca

10 July, 2016 @19:41

Sapo janë bërë publike formacionet zyrtare të Portugalisë dhe Francës, të cilat do të dalin përballë njëra tjetrës në finalen e Kampionatit Europian.

Ndeshja luhet në “Stade de France” të Parisit dhe fillon nga ora 21:00.TORINO

Ajeti kompleton transferimin

10 July, 2016 @17:11

Pas lajmit të publikuar që Arlind Ajeti do të bëhet pjesë e Torinos, vjen edhe nënshkrimi zyrtar i lojtarit…

OLIMPICO

Totti fillon stërvitjet për sezonin e 25

10 July, 2016 @12:18

Përmes një fotografie të postuar në Facebook, legjenda e Romës, Francesco Totti, ka bërë me dije që ai tashmë i…

KAMPIONI I RI

Dueli vendimtar

Fotomont: uefa.com

10 July, 2016 @12:02

Sonte zhvillohet dueli final i Kampionatit Europian Franca 2016, Portugalia do t’i vihet përballë Francës në finalen e madhe të…

DITARI NR. 22 @ UEFAEURO2016

Griezmanni i artë

Foto: uefa.com

10 July, 2016 @11:52

Joachim Low ka mbetur mbrapa në kohë. Ai akoma provon të fitoj diçka duke luajtur pa sulmues klasik – një…

MEDIA

Klinsmann në bisedime me Anglinë

REUTERS/Arkiv

9 July, 2016 @18:10

Përzgjedhësi i përfaqësueses së SHBA-ve, Jurgen Klinsmann, është në bisedime me Federatën e Futbollit të Anglisë (FA) për të marrë…

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 October, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore në takimin ndaj Armenisë, për ta shkruar kështu historinë duke…

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 October, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri çmimin si “Lojtari i Kampionatit”, çmimi i cili merret nga…

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 September, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të përfitojnë nga UEFA-ja të holla, për shkak…

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 July, 2016 @15:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë kaluar fazën e parë të votimit dhe kanë…

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016