Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA

E ardhmja e ndritur

E ardhmja e ndritur

11 July, 2016 @0:52

Përzgjedhësi i Portugalisë, Fernando Santos, pas triumfit në EURO 2016 në konferencën për shtyp pas ndeshjes ka thënë se e ardhmja e Portugalisë është e ndritur.

“Shyqyr Zotit e arritëm këtë. Familjes, gruas, nipave prej këtu ua çoj puthjet. Edhe babain e përshëndes. Ka ndërruar jetë, mirëpo besoj që na ka shikuar. Portugalia ka të ardhme të ndritur, por tash është koha për festë. Falenderoj çdo përkrahës tonë përgjatë EUROs,” kanë qenë disa nga fjalët e trajnerit të Portugalisë.PORTIERI

Rekorderi Rui Patricio

11 July, 2016 @0:46

Portieri i Portugalisë, Rui Patricio, është njeriu që ka zhvilluar më së shumti lojë në Kampionatin Europian “Franca 2016” duke…

EDER

Heroi në statistika

11 July, 2016 @0:42

Statisikat e sulmuesit të Portugalisë, Eder, që shënoi golin vendimtar në finale të Europianit “Franca 2016” janë këto: 1…

FERNANDO SANTOS

Caku i arritur

11 July, 2016 @0:33

Fernando Santos në prill të vitit 2015 ka thënë: “Caku që i kam vendosur është të fitojmë titullin e…

JOSE MOURINHO

Lider i festës nga jashtë

11 July, 2016 @0:08

Jashtë stadiumit, Jose Mourinho, është lider i festimeve të Portugalisë, pasi që me postimin e kësaj fotografie në Instagram po…

CRISTIANO RONALDO

Arritje madhore

10 July, 2016 @23:49

Cristiano Ronaldo ka fituar trofeun e parë dhe më të çmueshëm me Portugalinë në kontinentin e vjetër, por edhe…

FERNANDO SANTOS

Inxhinieri fitues

10 July, 2016 @23:40

Fernando Santos, përzgjedhësi i Portugalisë, ka arsyetuar gjithë ato kombinime dhe lojën e Portugalisë në fund të EURO2016 -…

CRISTIANO

Nuk mund të besojë

10 July, 2016 @23:35

Cristiano Ronaldo pas lotëve të dëshpërimit është parë me lot gëzimi, ato të të pabesueshmes, pasi që Portugalia për…

KAMPIONI I RI I EUROPËS

Portugalia, kampione historike

10 July, 2016 @22:14

Portugalia është triumfuese e EURO2016 me fitore minimale ndaj Francës në finale pas vazhdimeve. Ky është titulli i parë…

FINALJA

Pa Ronaldon

10 July, 2016 @21:32

Portugalia ka mbetur pa lojtarin më të mirë të saj në finale të EURO2016, kur Cristiano Ronaldo nuk mundi të…

MËRGIM MAVRAJ

Mavraj i kthehet ekipit

10 July, 2016 @19:51

Mërgim Mavraj është rikthyer te skuadra e tij nga Bundesliga, Koln. Megjithëse ekipi i tij qysh më parë kishte filluar…

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 October, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore në takimin ndaj Armenisë, për ta shkruar kështu historinë duke…

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 October, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri çmimin si “Lojtari i Kampionatit”, çmimi i cili merret nga…

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 September, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të përfitojnë nga UEFA-ja të holla, për shkak…

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 July, 2016 @15:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë kaluar fazën e parë të votimit dhe kanë…

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016