Të gjitha lajmet

GJERMANIA-FRANCA

Griezmann, lojtari i ndeshjes

Griezmann, lojtari i ndeshjes

7 July, 2016 @23:07

Golashënuesi i dy golave të Francës në gjysmëfinalen ndaj Gjermanisë, Antoine Griezmann, është shpallur lojtari i ndeshjes nga UEFA.

Griezmann e fitoi për herë të dytë çmimin e më të mirit të ndeshjes, ndërsa paraqitje e tij e shkëlqyer e dërgoi skuadrën në finale të Europianit.FINALISTI I FUNDIT

Franca në finale, Gjermania në shtëpi

UEFA.com

7 July, 2016 @22:42

Dy skuadrat që u mposhtën gjatë kohës së fazës kualifikuese për në Europian nga Shqipëria, Franca dhe Portugalia,…

SHQIP NË BOTË

Prenga përsëri shënues, Grezda me dy asistime

7 July, 2016 @22:04

Qendërmbrojtësi shqiptar, Herdi Prenga, pavarësisht pozitës së tij të papërshtatshme për të shënuar, ka arritur ta tund rrjetën e portës…

EUROPA LEAGUE

Shkëndija perfekte, kualifikohet me fitore

7 July, 2016 @21:47

Shkëndija është kualifikuar në rrethin e dytë të Europa League. Skuadra kuqezi nga Tetova, pas fitores 2-0 në shtëpi…

ZYRTARE

Betim Halimi te Hajvalia

7 July, 2016 @21:40

Hajvalia nuk po ndalet me transferime. Skuadra që këtë stinor do të drejtohet nga trajneri Synaj Keçi,…

PARTIZANI

Partizani mposhtet në Bratisllavë

7 July, 2016 @21:22

Skuadra e Partizanit ka pësuar 3-1 në ndeshjen kundër skuadrës sllovake, Slovan Bratislava. Ndeshja e cila duhej të ishte në…

FLET HASHANI

Hashani te Liria: Do të tregojmë cilësi

7 July, 2016 @20:46

Qendërmbrojtësi me përvojë i Superligës së Kosovës, Erdin Hashani, sot bashkë me 4 lojtarë tjerë u prezentua te Liria. …

PRIZREN

5 përforcime te Liria

7 July, 2016 @20:30

Skuadra e Lirisë së Prizrenit sot ka prezentuar përforcimet e skuadrës duke nisur njëkohësisht edhe stërvitjet e para për stinorin…

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 October, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore në takimin ndaj Armenisë, për ta shkruar kështu historinë duke…

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 October, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri çmimin si “Lojtari i Kampionatit”, çmimi i cili merret nga…

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 September, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të përfitojnë nga UEFA-ja të holla, për shkak…

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 July, 2016 @15:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë kaluar fazën e parë të votimit dhe kanë…

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016