Të gjitha lajmet

FINALISTËT

Dje i mposhti Shqipëria, sot shkojnë në finale!

UEFA

Dje i mposhti Shqipëria, sot shkojnë në finale!

7 July, 2016 @23:15

Portugalia dhe Franca janë finalistet e Kampionatit të sivjetëm Europian.

Por që të dy këto përfaqësuese, ishin mposhtur nga Shqipëria dhe ate, jo shumë kohë më parë!

Kuqezinjtë e kishin mposhtur Portugalinë në kuadër të kualifikimeve për këtë Europian, më 7 shtator të vitit 2014, me rezultat minimal, 1-0, me golin e shënuar nga Bekim Balaj.

Nëntë muaj më vonë, përkatësisht më 13 qershor 2015, po me rezultat të njëjtë, Shqipëria e kishte edhe Francën. Ndeshja e cila u zhvillua me karakter miqësor, kishte përfunduar me golin e vetëm të Ergys Kaçes, i cili kishte shënuar nga gjuajtja e lirë.

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 October, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore në takimin ndaj Armenisë, për ta shkruar kështu historinë duke…

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 October, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri çmimin si “Lojtari i Kampionatit”, çmimi i cili merret nga…

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 September, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të përfitojnë nga UEFA-ja të holla, për shkak…

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 July, 2016 @15:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë kaluar fazën e parë të votimit dhe kanë…

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016