Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINALISTËT

Dje i mposhti Shqipëria, sot shkojnë në finale!

UEFA

Dje i mposhti Shqipëria, sot shkojnë në finale!


7 July, 2016 @23:15

Portugalia dhe Franca janë finalistet e Kampionatit të sivjetëm Europian.

Por që të dy këto përfaqësuese, ishin mposhtur nga Shqipëria dhe ate, jo shumë kohë më parë!

Kuqezinjtë e kishin mposhtur Portugalinë në kuadër të kualifikimeve për këtë Europian, më 7 shtator të vitit 2014, me rezultat minimal, 1-0, me golin e shënuar nga Bekim Balaj.

Nëntë muaj më vonë, përkatësisht më 13 qershor 2015, po me rezultat të njëjtë, Shqipëria e kishte edhe Francën. Ndeshja e cila u zhvillua me karakter miqësor, kishte përfunduar me golin e vetëm të Ergys Kaçes, i cili kishte shënuar nga gjuajtja e lirë.


GJERMANIA-FRANCA

Griezmann, lojtari i ndeshjes

UEFA Euro 2016

Griezmann, lojtari i ndeshjes

07/07/16 @ 23:07

FINALISTI I FUNDIT

Franca në finale, Gjermania në shtëpi

UEFA Euro 2016

Franca në finale, Gjermania në shtëpi

07/07/16 @ 22:42

SHQIP NË BOTË

Prenga përsëri shënues, Grezda me dy asistime

Europa League

Prenga përsëri shënues, Grezda me dy asistime

07/07/16 @ 22:04

EUROPA LEAGUE

Shkëndija perfekte, kualifikohet me fitore

Europa League

Shkëndija perfekte, kualifikohet me fitore

07/07/16 @ 21:47

ZYRTARE

Betim Halimi te Hajvalia

FFK Superliga

Betim Halimi te Hajvalia

07/07/16 @ 21:40

PARTIZANI

Partizani mposhtet në Bratisllavë

International

Partizani mposhtet në Bratisllavë

07/07/16 @ 21:22

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/UEFA Euro 2016

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

26/11/19 @ 17:09

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

UEFA Euro 2016

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27/07/18 @ 10:00

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

1 vit nga nata historike!

11/10/16 @ 16:31

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

International/UEFA Euro 2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

08/10/16 @ 12:26

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

UEFA Euro 2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10/09/16 @ 13:20

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

18/07/16 @ 15:01

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

Russia 2018/Përfaqësuesja/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shevchenko përballë Kosovës

15/07/16 @ 16:00

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

Russia 2018/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shkarkohet Wilmots

15/07/16 @ 15:38

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

UEFA Euro 2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13/07/16 @ 16:08


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016