Të gjitha lajmet

PORTUGALI-FRANCË

Clattenburg, gjyqtari i finales

Clattenburg, gjyqtari i finales

8 July, 2016 @12:08

Përmes një konfirmimi zyrtar, UEFA ka bërë të ditur që gjyqtar i finales së EURO2016 do të jetë anglezi Mark Clattenburg.

Clattenburg në sezonin që lamë pas ishte gjyqtar edhe në finale të Champions League dhe FA Cup, takime në të cilat u vlerësua me nota të larta.ANFIELD ROAD

Klopp nënshkruan kontratë afatgjatë

8 July, 2016 @11:59

Pak orë para ndeshjes miqësore ndaj Tranmeres, e para për Liverpoolin këtë verë, faqja zyrtare e klubit nga ‘Anfield Road’…

GOLASHËNUESI

Franca e pamposhtur me Griezmannin

7 July, 2016 @23:24

Përfaqësuesja e Francës deri më tani nuk ka humbur asnjë ndeshje në të cilën Antoine Griezmann ka shënuar gol. Falë…

FINALISTËT

Dje i mposhti Shqipëria, sot shkojnë në finale!

UEFA

7 July, 2016 @23:15

Portugalia dhe Franca janë finalistet e Kampionatit të sivjetëm Europian. Por që të dy këto përfaqësuese, ishin mposhtur nga Shqipëria…

GJERMANIA-FRANCA

Griezmann, lojtari i ndeshjes

7 July, 2016 @23:07

Golashënuesi i dy golave të Francës në gjysmëfinalen ndaj Gjermanisë, Antoine Griezmann, është shpallur lojtari i ndeshjes nga UEFA. …

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 October, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore në takimin ndaj Armenisë, për ta shkruar kështu historinë duke…

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 October, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri çmimin si “Lojtari i Kampionatit”, çmimi i cili merret nga…

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 September, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të përfitojnë nga UEFA-ja të holla, për shkak…

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 July, 2016 @15:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë kaluar fazën e parë të votimit dhe kanë…

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016