Të gjitha lajmet

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

Sa fituan klubet nga Botërori?

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror Rusia 2018 FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve nga programi Club Benefit Program, duke bërë që edhe ekipet të përfitojnë nga paraqitja e lojtarëve të tyre me reprezentacione në Kampionat Botëror.

Kështu, FIFA do t’i ndajë 209 milionë dollarë për 416 klube të ndryshme nëpër botë, që kanë pasur lojtarët e tyre si pjesëmarrës në Botërorin e fundit, Rusia 2018.

Përndryshe, përfitimi në total i klubeve nga ky program i FIFAs është ngritur për 200% në krahasim me mjetet e ndara pas Botërorit Brazili 2014.5 përfituesit më të mëdhenjë nga FIFA:

1 Manchester City (Angli) 5.003.440 US$
2 Real Madrid (Spanjë) 4.813.830 US$
3 Tottenham Hotspur (Angli) 4.385.792 US$
4 Barcelona (Spanjë) 4.145.950 US$
5 Paris St Germain (Francë) 3.894.080 US$

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15 March, 2019 @20:46

Në mbledhjen e nëntë të Këshillit të FIFAs sot në Miami të SHBA-së, është zyrtarizuar numri i 48 ekipeve pjesëmarrëse…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018