Të gjitha lajmet

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

Sa fituan klubet nga Botërori?

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror Rusia 2018 FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve nga programi Club Benefit Program, duke bërë që edhe ekipet të përfitojnë nga paraqitja e lojtarëve të tyre me reprezentacione në Kampionat Botëror.

Kështu, FIFA do t’i ndajë 209 milionë dollarë për 416 klube të ndryshme nëpër botë, që kanë pasur lojtarët e tyre si pjesëmarrës në Botërorin e fundit, Rusia 2018.

Përndryshe, përfitimi në total i klubeve nga ky program i FIFAs është ngritur për 200% në krahasim me mjetet e ndara pas Botërorit Brazili 2014.5 përfituesit më të mëdhenjë nga FIFA:

1 Manchester City (Angli) 5.003.440 US$
2 Real Madrid (Spanjë) 4.813.830 US$
3 Tottenham Hotspur (Angli) 4.385.792 US$
4 Barcelona (Spanjë) 4.145.950 US$
5 Paris St Germain (Francë) 3.894.080 US$

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga