Të gjitha lajmet

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2.

Sa i përket lojtarëve më të dalluar të finales, Eurosport ka dhënë këto nota pas ndeshjes.

France

FRANCA: Lloris 7, Pavard 8, Varane 8, Umtiti 8, Hernandez 8, Pogba 8, Kante 7, Matuidi 7, Griezmann 8, Giroud 7, Mbappe 7. REZ.: - Fekir 7, Tolisso 7, Nzonzi 7.

KROACIA: Subasic 7, Vrsaljko 6, Strinic 7, Lovren 6, Vida 6, Rakitic 7, Modric 7, Brozovic 6, Perisic 7, Mandzukic 7, Rebic 6. REZ.: - Pjaca 7, Kramaric 7.

Croatia

RUSSIA 2018 AWARDS

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

15 July, 2018 @21:56

Super talenti francez, Kylian Mbappe, e fitoi çmimin “I riu më i mirë” i Botërorit Rusia 2018. 19 vjeçari Mbappe,…

RUSSIA 2018 AWARDS

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

15 July, 2018 @21:50

Super ylli i Kroacisë, Luka Modric, fitoi çmimin “Golden Ball”, që i ipet lojtari më të mirë të Botërorit. …

RUSSIA 2018 AWARDS

Këpuca e artë: Harry Kane

15 July, 2018 @21:46

Gollashënuesi më i mirë i Botërorit Rusia 2018, është Harry Kane. Kane gjatë tërë kampionatit shënoi 6 gola për…

RUSSIA 2018 AWARDS

Dorëza e artë i takoi Courtois

15 July, 2018 @21:38

Portieri më i mirë i Botërorit Rusia 2018, është zgjedhur belgu Thibaut Courtois. 26 vjeçari Courtois, në lidhje me çmimin…

FRANCA - KROACIA

Franca s’fal në sulm, merr titullin e Botës

15 July, 2018 @19:05

Francezët duruan dhe në fund fituan. Përkundër lojës të mirë 60min të Kroacisë, Franca shënoi dy herë përmes gabimeve të…

11-SHET E FINALES

Formacionet: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @15:53

Janë përcaktuar 11-shet startuese nga Didier Deschamps dhe Zlatko Dalic, para ndeshjes së fundit të Botërorit, finales. FRANCA: Lloris,…

DREJT KROACISË

Tre reprezentues në prova te Hajduk

15 July, 2018 @14:43

Futbollistët e rinj të Kosovës janë në kërkim të daljes nga vendi, për të pasur të ardhme më të mirë…

PYETJA E DITËS

A do të merr Kalinic medalje?

15 July, 2018 @13:34

Futbollisti kroat, Nikola Kalinic, që u përjashtua nga tabori i reprezentacionit të Kroacisë në “Rusia 2018” për shkak të pakënaqësisë…

DITARI RUS (21)

Kush e rrezikon finalen e madhe për shikues?

Fotot: fifa/fb

15 July, 2018 @13:12

Një muaj më pas, dhe jemi para një ndeshje që askush nuk e kishte pritur. Si Franca, ashtu edhe Kroacia…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Belgjika-Anglia

Fotot: FIFA/fb

14 July, 2018 @22:45

Pas përballjes ku Belgjika mposhti Anglinë 2-0, BBC Sport ka publikuar notat individuale të futbollistëve. Kevin de Bruyne është…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018