Të gjitha lajmet

PYETJA E DITËS

A do të merr Kalinic medalje?

A do të merr Kalinic medalje?

15 July, 2018 @13:34

Futbollisti kroat, Nikola Kalinic, që u përjashtua nga tabori i reprezentacionit të Kroacisë në “Rusia 2018” për shkak të pakënaqësisë me vendimet e trajnerit Zlakto Dalic - do ta shikojë ndeshjen finale nga shtëpia, ku gjendet që prej pas-ndeshjes Kroacia-Nigeria.

Kalinic kishte refuzuar të futej në fushë në 5 minutat e fundit të ndeshjes, kur Kroacia fitonte Nigerinë 2-0 në përballjen e parë të grupit.

Vendimi i HNS-së (Federata e Futbollit të Kroacisë) në bisedë me selektorin Dalic, urdhërat e të cilit nuk i zbatoi Kalinic, ishin të pamëshirshme dhe lojtari u dërgua në shtëpi.

Tash shtrohet pyetja. A do të merr Kalinic medalje (cilëndo që e fiton sot Kroacia në finale të Botërorit)?

Për këtë, përgjigje ka dhënë zëdhënësi i HNS-së, Tomislav Pacak.

“Do të shohim, për këtë gjë vendosin lojtarët dhe trajneri,” ka thënë ai.

Rregullorja e FIFA-së shkruan se çdo ekipi që përfundon në treshen e parë, i takojnë sipas renditjes, nga 50 medalje.

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15 March, 2019 @20:46

Në mbledhjen e nëntë të Këshillit të FIFAs sot në Miami të SHBA-së, është zyrtarizuar numri i 48 ekipeve pjesëmarrëse…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018