Të gjitha lajmet

BELGJIKA - ANGLIA

Gjenerata e artë shënon historinë

Fotot: FIFA/fb

Gjenerata e artë shënon historinë

14 July, 2018 @17:51

Belgjika
Anglia
Belgjika 2 : 0 Anglia
Thomas MEUNIER 4', Eden HAZARD 82'

Saint-Petersburg Stadium (Sankt-Peterburg (St. Petersburg))
Reprezentacioni i Belgjikës me selektor Roberto Martinezin kanë arritur të shënojnë historinë e vendit duke përfunduar në vend të tretë në Botërorin Rusia 2018. Ky është rezultati më i mirë i Belgjikës në Botëroret e futbollit. Belgjika sot me lojë të bukur dhe ofanzive mposhti Anglinë 2-0 duke e kapur vendin e tretë dhe medaljen e bronztë të Botërorit. RRUGA DREJT FINALES Belgjika më e mirë deri tash ka qenë ajo e vitit 1986, kur kishte arritur gjysmëfinalen e Botërorit Meksika 1986, por aty kishte përfunduar e katërta, pasi që në ndeshjen për vend të tretë ishte mposhtur nga Franca 4-2 pas vazhdime. Hazard E kjo Belgjikë, do të regjistrohet në histori si më e mira e vendit, pasi që me golat e shënuara sot nga Thomas Meunier në fillim të ndeshjes dhe kryesori i ekipit, Eden Hazard në minutën e 82-të të lojës, fitoi vendin e tretë në Rusia 2018. Belgium vs England Sa i përket asaj në përgjithësi, Belgjika arritjen më të madhe e ka finalen e EURO 1980, kur u mposhtën nga Gjermania në finale.

LONDON STADIUM

West Ham prezenton përforcimin e gjashtë

14 July, 2018 @16:01

Skuadra nga Londra, West Ham United, ka zyrtarizuar përforcimin e radhës në ekip, duke e prezentuar mbrojtësin paraguajan, Fabian Balbuena.…

DITARI RUS (20)

Mungesa e përvojës

Foto: fifa/fb

14 July, 2018 @15:40

Nisur nga profili i ekipeve, e nëpër çdo ditar e kam përsëritur që anglezët nuk kanë ekip e as përvojë…

STAMFORD BRIDGE

Chelsea zyrtarizon Jorginhon

Foto: chelseafc.com

14 July, 2018 @15:28

Chelsea ka zyrtarizuar mesfushorin e ri të skuadrës, Jorginho, duke e blerë nga Napoli për 65 milionë euro. "Jam jashtëzakonisht…

11-SHET

Formacionet: Belgjika - Anglia

14 July, 2018 @15:20

Janë publikuar formacionet startuese të Belgjikës dhe të Anglisë.

GARDIANI

FLAMUR-tari forcon portën

14 July, 2018 @12:14

Flamurtari, stinorin e kaluar kishte shpëtuar nga rënia duke e mposhtur Vushtrrinë me penallti. Ndërsa sivjet synimi pa dyshim do…

SHAQIRI

Xherdan Shaqiri te Liverpooli

14 July, 2018 @12:04

Futbollisti zviceran me prejardhje nga Kosova, Xherdan Shaqiri, u zyrtarizua si lojtar i Liverpoolit. Shaqiri arriti marrëveshje 5 vjeçare me…

LONDRA

Chelsea zyrtarizon Sarrin

14 July, 2018 @11:33

Skuadra londineze Chelsea, pak më parë e zyrtarizoi trajnerin e ri. Pas shkarkimit të Antonio Contes, Chelsea në krye të…

FANELLAT E CRISTIANO RONALDOS

Shifra zyrtare e shitjes së fanellave të CR7

13 July, 2018 @17:11

Juventus i pagoi Real Madridit 112 milionë euro për blerjen e Cristiano Ronaldos, pesë herë Topit të Artë dhe kampionit…

N'GOLO KANTE

Pranë La Ligas

13 July, 2018 @16:56

Mesfushori francez i Chelseat, N'Golo Kante, është bërë synim i Barcelonës, raportojnë mediat e huaja sot. Sipas Foot Espana, mesfushori…

LUIS ENRIQUE

Pas Botërorit në konferencë për shtyp

13 July, 2018 @16:55

Selektori i ri i Spanjës, Luis Enrique, për herë të parë para gazetarëve do të shfaqet më 19 korrik, ka…

EDER

Largohet nga Interi

13 July, 2018 @16:49

Sulmuesi i përfaqësueses së Italisë, Eder, është larguar nga Interi dhe zyrtarisht është bërë anëtar i ri i ekipit kinez,…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018