Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FANELLAT E CRISTIANO RONALDOS

Shifra zyrtare e shitjes së fanellave të CR7

Shifra zyrtare e shitjes së fanellave të CR7


13 July, 2018 @17:11

Juventus i pagoi Real Madridit 112 milionë euro për blerjen e Cristiano Ronaldos, pesë herë Topit të Artë dhe kampionit aktual evropian me Portugalinë dhe me Real Madridin.

Ndërsa, sot u bë e ditur se 54 milionë euro Juventus ka fituar për 24 orët e para të shitjes së fanellave të lojtarit në fjalë.

520 mijë fanella të Cristiano Ronaldos janë shitur për 24 orë punë. Në dyqanet zyrtare të Juventusit dhe Adidasit janë shitur 20 mijë, ndërsa 500 mijë tjera janë shitur online.

Një fanellë e Cristiano Ronaldos ka çmimin prej 104.95 eurove, ndërsa në arkë të Juventusit janë mbledhur 54 milionë euro.


N'GOLO KANTE

Pranë La Ligas

Premier League/La Liga/Transfere

Pranë La Ligas

13/07/18 @ 16:56

LUIS ENRIQUE

Pas Botërorit në konferencë për shtyp

Liga e Kombeve/Russia 2018/La Liga/International

Pas Botërorit në konferencë për shtyp

13/07/18 @ 16:55

EDER

Largohet nga Interi

Serie A/International/Transfere

Largohet nga Interi

13/07/18 @ 16:49

KATAR 2022

FIFA konfirmon, Botërori i radhës në dimër

Russia 2018/International

FIFA konfirmon, Botërori i radhës në dimër

13/07/18 @ 16:43

CHELSEA

Shkarkohet Antonio Conte

Premier League/Transfere

Shkarkohet Antonio Conte

13/07/18 @ 16:02

FFK

Caktohet data e shortit 2018/19

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Caktohet data e shortit 2018/19

13/07/18 @ 09:21

KATALONASIT

Prej Sevillës te Barcelona

La Liga/Transfere

Prej Sevillës te Barcelona

13/07/18 @ 08:40

TEST

Pa doping deri më tani

Russia 2018/International

Pa doping deri më tani

13/07/18 @ 08:26

PËSON PARTIZANI DHE LAÇI

Natë dëshpëruese për ekipet shqiptare

FSHF Kategoria Superiore/Europa League

Natë dëshpëruese për ekipet shqiptare

12/07/18 @ 23:29

GLASGOW RANGERS - SHKUPI

Broja 90min në fushë ndaj ekipit të Gerrardit

Europa League/Sportistë shqiptarë në botë

Broja 90min në fushë ndaj ekipit të Gerrardit

12/07/18 @ 23:06

INTER

Inzaghi: Më donin me çdo kusht

Serie A

Inzaghi: Më donin me çdo kusht

07/07/21 @ 16:30

ROMA

Spinazzola deri në janar jashtë?

Evropiani/Serie A

Spinazzola deri në janar jashtë?

07/07/21 @ 15:40

INTER

Kolarov vazhdon kontratën me Interin

Serie A

Kolarov vazhdon kontratën me Interin

06/07/21 @ 18:50

TRANSFERE

Po kërkohet edhe nga disa klube

Serie A/Transfere

Po kërkohet edhe nga disa klube

06/07/21 @ 18:30

TRANSFERE

Hakimi ikë për në Paris

Serie A/Ligue 1/Transfere

Hakimi ikë për në Paris

05/07/21 @ 20:30

TRANSFERE

Ancelotti nuk e do brenda skuadrës

Serie A/La Liga/Transfere

Ancelotti nuk e do brenda skuadrës

05/07/21 @ 20:00

MEDIA TALK

Milan po shikon mundësinë për afrimin e James

Premier League/Serie A/International/Transfere

Milan po shikon mundësinë për afrimin e James

05/07/21 @ 18:43

INTER

Lautaro i vendosur

Serie A

Lautaro i vendosur

04/07/21 @ 18:40

TRANSFERE

Mundësi e mirë për lojtarët e ‘lirë’

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

Mundësi e mirë për lojtarët e ‘lirë’

03/07/21 @ 17:40

MERKATO

Insigne në shënjestër të Barcelonës

Serie A/La Liga/Transfere

Insigne në shënjestër të Barcelonës

02/07/21 @ 19:50


 
Të gjitha lajmet nga Serie A