Të gjitha lajmet

KATAR 2022

FIFA konfirmon, Botërori i radhës në dimër

FIFA konfirmon, Botërori i radhës në dimër

13 July, 2018 @16:43

Shtëpia e futbollit botëror, FIFA, ka konfirmuar edhe zyrtarisht, se Botërori i ardhshëm i futbollit, Katar 2022 do të luhet në dimër.

Datat e Botërorit të ardhshëm janë: 21 nëntor deri më 18 dhjetor 2022.

“Botërori 2022 do të zhvillohet prej 21 nëntori deri më 18 dhjetor, ndërsa ideja është që të ketë 48 ekipe pjesëmarrëse në Botëror,” ka thënë Gianni Infantino, njëshi i FIFA-së.

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15 March, 2019 @20:46

Në mbledhjen e nëntë të Këshillit të FIFAs sot në Miami të SHBA-së, është zyrtarizuar numri i 48 ekipeve pjesëmarrëse…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018