Të gjitha lajmet

PËSON PARTIZANI DHE LAÇI

Natë dëshpëruese për ekipet shqiptare

Foto: KFPartizani/fb

Natë dëshpëruese për ekipet shqiptare

12 July, 2018 @23:29

Partizani
Maribor
Partizani 0 : 1 Maribor
50' G. Bajde

Selman Stërmasi, Tiranë

Garat e Europa Ligës nuk kanë qenë të suksesshme për ekipet shqiptare sonte.

Përveç Shkupit që u mposht nga Glasgow Rangers dhe Luftëtarit të Gjirokastrës që u mposht nga Ventspils, disfatë kanë pësuar sonte edhe Partizani i Tiranës dhe Laçi.

Partizani u mposht në Selman Stërmasi të Tiranës nga ekipi i Mariborit të Sllovenisë me rezultat minimal 0-1.

Golin e vetëm dhe të fitores për ekipin slloven e shënoi Gregor Bajde në minutën e 50-të, ndërsa tentimet e Partizanit, që aktualisht drejtohet nga Skender Gega, ishin të pamjaftueshme për së paku barazim.

Labinot Ibrahimi luajti 90 minuta për Partizanin, ndërsa Esat Mala 74 minuta.

Në anën tjetër, ekipi i Laçit, i drejtuar nga Besnik Prenga u mposht nga Anorthosisi i Qipros me rezultat 2-1, përkundër se kishte epërsi 0-1 në fillim të ndeshjes kur Erjon Hoxhallari kishte shënuar për epërsi.

Gjithsesi, ky rezultat është i mirë për Laçin që javën tjetër do të kërkojë kualifikimin në raundin e dytë të garave kualifikuese të Europa Ligës.

Nga të gjitha ekipet shqiptare, në këtë xhiro të Europa Ligës, vetëm Prishtina ka nxjerrë barazim. Bardhekaltërit nga kryeqyteti i Kosovës barazuan pa gola ndaj Fola Eschit të Luksemburgut dje.GLASGOW RANGERS - SHKUPI

Broja 90min në fushë ndaj ekipit të Gerrardit

Steven Gerrard, trajner i Glasgow Rangers/ Foto: rangers fc/fb

12 July, 2018 @23:06

Mesfushori i përfaqësueses shpresa të Kosovës, Rron Broja, është paraqitur për 90 minuta sot në përballjen që ekipi i tij,…

VENTSPILS - LUFTËTARI

Ish sulmuesi i Trepçës’89, shkatërron Luftëtarin

12 July, 2018 @22:57

Sulmuesi i dikurshëm i Trepçës’89, Adeleke Akinola Akinyemi, që aktualisht luan për ekipin letonez, Ventspils, ka shpërthyer sonte në kuadër…

NË KLINË

Me përvojë, Dukagjini synon Superligën

BOROZANI/ A. P.

12 July, 2018 @22:10

Skuadra e Dukagjinit të Klinës sot ka prezentuar gjashtë përforcime në ekip, me të cilët synon që në stinorin 2018/19…

REFEREE

Caktohet referi i finales: Franca - Kroacia

Foto: fifa.com

12 July, 2018 @21:23

Fifa në web faqen e saj ka bërë të ditur emrat e referëve të deleguar për përballjen finale të Kupës…

KROACIA - ANGLIA

Kroaci historike, në finale

11 July, 2018 @22:41

Për herë të parë në histori, Kroacia ka arritur finalen e Botërorit. Me fitore ndaj Anglisë, 2-1, pas vazhdimeve,…

FOLA ESCH - PRISHTINA

Barazim shpresëdhënës

11 July, 2018 @20:19

Prishtina ka përfunduar me barazim duelin e radhës në gara evropiane. Ekipi i Fola Esch nga Luksemburgu dhe Prishtina, nuk…

11-SHET

Formacionet: Kroacia - Anglia

11 July, 2018 @18:51

Janë publikuar formacionet startuese të Kroacisë dhe të Anglisë.

11-SHET

Formacionet: Fola - Prishtina

Foto: fc Prishtina

11 July, 2018 @16:37

Janë publikuar formacionet startuese të Folas dhe të Prishtinës.

MEDIA

Dybala i ri, synim i Genoas

11 July, 2018 @16:29

Mediat italiane kanë raportuar sot se Genoa është e interesuar të marrë futbollistin e ri, Gonzalo Maroni, që njihet si…

ANDRIY YARMOLENKO

“Projekti interesant” e çon në Premier Ligë

Foto: WHUFC/fb

11 July, 2018 @16:10

Skuadra e Borussia Dortmundit është ndarë nga lojtari i krahut të ekipit, Andriy Yarmolenko, pasi që ky i fundit ka…

MIGEN MEMELLI

Trajneri i Laçit dorëhiqet pas 6 ndeshjeve

Foto: telesport via google images

10 December, 2018 @14:59

Humbja e fundit nga Flamurtari ka bërë që trajneri i Laçit të jep dorëheqje pas 6 xhirove te ekipi bardhezi.…

TEUTA - PARTIZANI

Gashi shënon, Shkëmbi ndal liderin

Foto: KFPartizani/fb

8 December, 2018 @19:09

Ish futbollisti i Lirisë, Roni Gashi, ka shënuar golin e parë të tij në Kategorinë Superiore shqiptare, për t’i dhënë…

SKENDERBEU - TEUTA

Dramë në Korçë, Shkëmbi triumfon ndaj ish ekipit

1 December, 2018 @20:09

Njeriu që karrierën e tij të bujshme si lojtar e përfundoi te Skënderbeu, Blendi Shkëmbi, ndërsa atë të kryetrajnerit e…

KUPA "PAVARËSIA"

Struga fiton kupën “Pavarësia”

Foto: FSHF

28 November, 2018 @15:44

Për nder të festës së flamurit, edhe sivjet u mbajt turneu miqësor “Pavarësia”, i cili këtë vit e mbajti edicionin…

FLAMURTARI - PARTIZANI

Lideri bie në Vlorë nga kapiteni

Foto: FCFlamurtari/fb

24 November, 2018 @9:38

Pas tre fitoreve radhazi të shënuara, lideri i Kategorisë Superiore shqiptare, Partizani, është mposhtur në Vlorë mbrëmë, 1-0 nga Flamurtari. …

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore