Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KROACIA - ANGLIA

Kroaci historike, në finale

Kroaci historike, në finale


11 July, 2018 @22:41

Për herë të parë në histori, Kroacia ka arritur finalen e Botërorit.

Me fitore ndaj Anglisë, 2-1, pas vazhdimeve, duke përmbysur epërsinë e hershme të tre luanëve, kroatët kanë arritur të shkruajnë historinë e vendit.

Ivan Perisic barazoi në minutën e 68-të të ndeshjes rezultatin në 1-1, pas epërsisë së hershme angleze nga Kieran Trippier në minutën e pestë.

RRUGA DREJT FINALES

Prej momentit të barazimit, në fushë ishte vetëm një ekip. Kroacia sulmoi, luajti dhe kërkoi me çdo atom finalen, të cilën e arriti në vazhdime, pas golit të Mario Mandzukicit në minutën e 109-të.

Në finale, Kroacia do të kërkojë titullin e parë të Botës ndaj Francës me 15 korrik.

Croatia vs England


FOLA ESCH - PRISHTINA

Barazim shpresëdhënës

FFK Superliga/Europa League

Barazim shpresëdhënës

11/07/18 @ 20:19

MEDIA

Dybala i ri, synim i Genoas

Serie A/International/Transfere

Dybala i ri, synim i Genoas

11/07/18 @ 16:29

11-SHET

Formacionet: Kroacia - Anglia

Russia 2018

Formacionet: Kroacia - Anglia

11/07/18 @ 18:51

SIPAS EUROSPORT

Notat e lojtarëve: Franca-Belgjika

Russia 2018/International

Notat e lojtarëve: Franca-Belgjika

11/07/18 @ 15:09

11-SHET

Formacionet: Fola - Prishtina

FFK Superliga/Europa League

Formacionet: Fola - Prishtina

11/07/18 @ 16:37

DITARI RUS (19)

Axhamillëku

Russia 2018/International/Analiza

Axhamillëku

11/07/18 @ 12:49

ANDRIY YARMOLENKO

“Projekti interesant” e çon në Premier Ligë

Premier League/Transfere

“Projekti interesant” e çon në Premier Ligë

11/07/18 @ 16:10

MAKINA E PARAVE

3€ në sekondë, përfitimet e CR7

Serie A

3€ në sekondë, përfitimet e CR7

11/07/18 @ 12:32

CHAMPIONS LEAGUE: DRITA - MALMO

Kampioni i Suedisë, i fortë për Dritën

FFK Superliga/Champions League

Kampioni i Suedisë, i fortë për Dritën

10/07/18 @ 22:31

RIYAD MAHREZ

City godet me Mahrezin

Premier League/Transfere

City godet me Mahrezin

10/07/18 @ 23:26

MATTEO GUENDOUZI

Prezentohet edhe përforcimi tjetër

Premier League/Ligue 1/Transfere

Prezentohet edhe përforcimi tjetër

11/07/18 @ 12:12

FRANCA - BELGJIKA

Franca finalistja e parë

Russia 2018

Franca finalistja e parë

10/07/18 @ 21:57

CHAMPIONS LEAGUE

5hkëndija show, pranë kualifikimit

Champions League

5hkëndija show, pranë kualifikimit

10/07/18 @ 22:00

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

Russia 2018/Serie A

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14/05/19 @ 11:16

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

Russia 2018/International

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15/03/19 @ 20:46

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Russia 2018/Premier League/Ligue 1/La Liga/International

Sa fituan klubet nga Botërori?

04/12/18 @ 15:32

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Liga e Kombeve/Russia 2018/Serie A/International

Pensionohet edhe Mandzukic

14/08/18 @ 18:35

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

Russia 2018/International/Analiza

Botërori dhe vendi ynë

22/07/18 @ 11:02

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Liga e Kombeve/Russia 2018/Përfaqësuesja/International

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

18/07/18 @ 18:21

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Russia 2018/International/Analiza

Kampionët e Botës

16/07/18 @ 23:09

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Russia 2018/International

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

15/07/18 @ 22:38

RUSSIA 2018 AWARDS

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

Russia 2018

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

15/07/18 @ 21:56

RUSSIA 2018 AWARDS

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

Russia 2018/International

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

15/07/18 @ 21:50


 
Të gjitha lajmet nga Russia 2018