Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FRANCA - BELGJIKA

Franca finalistja e parë

Franca finalistja e parë


10 July, 2018 @21:57

Franca me golin e Samuel Umtitit, arriti ta mposht Belgjikën me rezultat minimal 1-0 dhe u bë finalistja e parë në Kupën e Botës Rusia 2018.

a

Goli i Francës erdhi në minutën e 51’, pas një krosimi nga këndi nga Antoine Grizmann, i cili me saktësi e goditi Umtiti me kokë për ta mposhtur portierin Thibaut Courtois.

SKEMA / RUSIA 2018

Franca në finale do të përballet me fituesin nga dueli Kroacia - Anglia, derisa Belgjika nga humbësi i këtij dueli do të luaj ndeshjen për vendin e tretë.

Në histori të Francës kjo do të jetë finalja e tretë, derisa e kanë vetëm një titull të fituar në Botërorin 1998.

a


CR7

Zyrtare: Ronaldo transferohet te Juventus

Serie A/La Liga/Transfere

Zyrtare: Ronaldo transferohet te Juventus

10/07/18 @ 19:40

11-SHET

Formacionet: Drita - Malmö

FFK Superliga/Champions League

Formacionet: Drita - Malmö

10/07/18 @ 19:36

11-SHET

Formacionet: Shkëndija - The New Saints

Champions League

Formacionet: Shkëndija - The New Saints

10/07/18 @ 19:03

11-SHET

Formacionet: Franca - Belgjika

Russia 2018

Formacionet: Franca - Belgjika

10/07/18 @ 18:53

PREJ SPANJËS NË JAPONI

Torres në Japoni

La Liga/International/Transfere

Torres në Japoni

10/07/18 @ 16:06

URUGUAJANI NË ARSENAL

Arsenal zyrtarizon Torreiran

Premier League/Serie A/Transfere

Arsenal zyrtarizon Torreiran

10/07/18 @ 16:50

ALEN HALILOVIC

Talenti kroat prezentohet te Milani

Bundesliga/Serie A/La Liga/Transfere

Talenti kroat prezentohet te Milani

10/07/18 @ 15:46

JACK WILSHERE

Mbetet në Londër, por në lagje tjetër

Premier League/Transfere

Mbetet në Londër, por në lagje tjetër

09/07/18 @ 23:17

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

Russia 2018/Serie A

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14/05/19 @ 11:16

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

Russia 2018/International

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15/03/19 @ 20:46

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Russia 2018/Premier League/Ligue 1/La Liga/International

Sa fituan klubet nga Botërori?

04/12/18 @ 15:32

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Liga e Kombeve/Russia 2018/Serie A/International

Pensionohet edhe Mandzukic

14/08/18 @ 18:35

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

Russia 2018/International/Analiza

Botërori dhe vendi ynë

22/07/18 @ 11:02

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Liga e Kombeve/Russia 2018/Përfaqësuesja/International

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

18/07/18 @ 18:21

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Russia 2018/International/Analiza

Kampionët e Botës

16/07/18 @ 23:09

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Russia 2018/International

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

15/07/18 @ 22:38

RUSSIA 2018 AWARDS

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

Russia 2018

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

15/07/18 @ 21:56

RUSSIA 2018 AWARDS

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

Russia 2018/International

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

15/07/18 @ 21:50


 
Të gjitha lajmet nga Russia 2018