Të gjitha lajmet

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

Pensionohet edhe Mandzukic

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur që t'ia lëshojë vendin të rinjve. "Të nderuar tifozë, gjithmonë kam folur më shumë në fushë sesa jashtë saj. Prandaj kësaj radhe, këto fjalë janë më të mundimshme për mua sesa shumë 120 minutëshe sprinti në fushë. Janë të vështira pasi që e di që tash është fundi dhe nuk ka kthim mbrapa pas këtyre fjalëve: Po i them lamtumirë ekipit kombëtar kroat," kanë qenë fjalët e transmetuara të Mandzukicit në faqen zyrtare të Federatës së futbollit të Kroacisë (HNS). Mandzukic 32 vjeçar qe 4 stinorë është lojtar i Juventusit, ndërsa për Kroacinë ka zhvilluar 87 ndeshje duke shënuar 32 gola. Kroacia arriti historinë këtë vjet, duke arritur finalen e Kampionatit Botëror.

TIEMOUE BAKAYOKO

Milan zyrtarizon Bakayokon

14 August, 2018 @18:23

Një ditë pasi që kreu testet mjekësore, Milan ka zyrtarizuar lojtarin e ri të ekipit, Tiemoue Bakayoko. "Milan është…

JAVA I

Java e parë e Superligës, orari i ndeshjeve

BOROZANI / E.D

14 August, 2018 @14:26

Është publikuar orari i plotë i ndeshjeve të xhiros së parë të Superligës. Superliga hapet të shtunën më 18 gusht…

SUPERKUPA: DRITA - PRISHTINA

Drita përmbys Prishtinën në “Fadil Vokrri” për Superkupën 2018

FOTO: Gent Polloshka / BOROZANI

13 August, 2018 @21:52

Drita është fituesja e Superkupës së Kosovës për edicionin 2017/2018! Skuadra nga Gjilani duelin e fitoi me anë të përmbysjes,…

SUPERKUPA

Nderohet Fadil Vokrri para fillimit të ndeshjes

Foto: Gent Polloshka / BOROZANI

13 August, 2018 @19:57

Është nderuar ish-Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, para fillimit të ndeshjes.

SUPERKUPA

Skuadrat nisin nxemjet para ndeshjes

Foto: Borozani drejtpërdrejtë nga stadiumi "Fadil Vokrri"

13 August, 2018 @19:23

Drejtëpërdrejtë nga stadiumi "Fadil Vokrri", Borozani.com ka siguruar foto gjatë nxemjes së lojtarëve pak minuta para ndeshjes Drita - Prishtina…

SUPERKUPA

Formacionet: Drita - Prishtina

BOROZANI/ Arian Paçarizi

13 August, 2018 @19:08

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Prishtinës. DRITA: Edvan Bakaj, Ardian Limani, Fidan Gërbeshi, Liridon Leci, Përparim Livoreka,…

TIEMOUE BAKAYOKO

Kalon me sukses testet, shpejt bëhet rossoner

Foto: chelseafc/fb

13 August, 2018 @15:45

Mesfushori i deritashëm i Chelseat, Tiemoue Bakayoko, është pranë zyrtarizimit te Milan, si lojtar i ri i ekipit rossoner. Bakayoko…

RIKTHEHET NË SERIE A

Keita pret zyrtarizimin

Balde Keita (djaththas), duke festuar gol, derisa ishte pjesë e Lazios

13 August, 2018 @15:34

Mesfushori i krahut të Monacos, Keita Balde Diao, ka kryer të gjitha procedurat dhe tashmë pritet vetëm të zyrtarizohet si…

ARSENAL - CITY

Kampioni me fitore ndaj Emeryt debutues

Foto: premierleague/fb

12 August, 2018 @19:56

Kampioni i Anglisë, Manchester City, ka shënuar fitore në përballjen e parë të stinorit të ri, duke e mposhtur Arsenalin…

LIVERPOOL - WEST HAM

Shaqiri debuton, Liverpooli shkëlqen e fiton

Foto: Squawka

12 August, 2018 @16:19

Me fitore të lehtë të Liverpoolit është mbyllur ndeshja e sotme mes skuadrës nga 'Anfield Road' dhe West Hamit. Nënkampioni…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

LES BLUES

Koscielny kritikon Deschampsin dhe lë Francën

15 October, 2018 @19:31

Mbrojtësi i Francës dhe Arsenalit, Laurent Koscielny, i ka dhënë fund karrierës së tij në reprezentacionin e vendit. Për…

PASIMI I PORTIERIT HEMED

Goli i Izraelit ndaj Shqipërisë, bujë në internet

Foto: IFA/fb

15 October, 2018 @13:16

Goli i parë i Izraelit ka bërë bujë nëpër internet. Pasimi i portierit Ariel Harush, që zuri në gjumë mbrojtjen…

ISHUJT FAROE - KOSOVA

Rashica: I lumtur për golin, fusha jo e përshtatshme

15 October, 2018 @11:44

Përveç përzgjedhësit Challandes, për media foli edhe Milot Rashica, golashënuesi i Kosovës në ndeshjen e mbrëmshme. "Jam i lumtur…

ISHUJT FAROE - KOSOVA

Challandes flet pas ndeshjes

15 October, 2018 @11:37

Pas barazimit me Ishujt Faroe, për media foli Bernard Challandes, përzgjedhësi i Kosovës. "Jam shumë i kënaqur me paraqitjen…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve