Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NË KLINË

Me përvojë, Dukagjini synon Superligën

BOROZANI/ A. P.

Me përvojë, Dukagjini synon Superligën


12 July, 2018 @22:10

Skuadra e Dukagjinit të Klinës sot ka prezentuar gjashtë përforcime në ekip, me të cilët synon që në stinorin 2018/19 të arrijë Superligën e Kosovës në futboll.

Njëri ndër sulmuesit më të rrezikshëm të Superligës në stinorët e fundit, Granit Arifaj, pastaj këmbëshpejti Mark Milicaj, mesfushori me përvojë Dukagjin Gashi - janë disa nga përforcimet e ekipit nga Klina.

Granit Arifaj @ Dukagjini

Mirëpo, përforcimet nuk përfundojnë këtu. Dukagjini ka bërë të ditur se ka shtuar në ekip portierin e deritashëm të Onixit, Valmir Hajrizi, pastaj mbrojtësin e Hajvalisë, Kujtim Maloku si dhe atë të Fushë Kosovës, Leotrim Beqiri.

Stinorin e kaluar, Dukagjini përfundoi i nënti në klasifikim të Ligës së Parë duke tubuar 37 pikë nga 30 ndeshje. Kësaj radhe, ekipi synon që të arrijë së paku njërën nga pozitat që dërgojnë në Superligë.


REFEREE

Caktohet referi i finales: Franca - Kroacia

Russia 2018/International

Caktohet referi i finales: Franca - Kroacia

12/07/18 @ 21:23

KROACIA - ANGLIA

Kroaci historike, në finale

Russia 2018/International

Kroaci historike, në finale

11/07/18 @ 22:41

FOLA ESCH - PRISHTINA

Barazim shpresëdhënës

FFK Superliga/Europa League

Barazim shpresëdhënës

11/07/18 @ 20:19

11-SHET

Formacionet: Kroacia - Anglia

Russia 2018

Formacionet: Kroacia - Anglia

11/07/18 @ 18:51

11-SHET

Formacionet: Fola - Prishtina

FFK Superliga/Europa League

Formacionet: Fola - Prishtina

11/07/18 @ 16:37

MEDIA

Dybala i ri, synim i Genoas

Serie A/International/Transfere

Dybala i ri, synim i Genoas

11/07/18 @ 16:29

ANDRIY YARMOLENKO

“Projekti interesant” e çon në Premier Ligë

Premier League/Transfere

“Projekti interesant” e çon në Premier Ligë

11/07/18 @ 16:10

SIPAS EUROSPORT

Notat e lojtarëve: Franca-Belgjika

Russia 2018/International

Notat e lojtarëve: Franca-Belgjika

11/07/18 @ 15:09

DITARI RUS (19)

Axhamillëku

Russia 2018/International/Analiza

Axhamillëku

11/07/18 @ 12:49

MAKINA E PARAVE

3€ në sekondë, përfitimet e CR7

Serie A

3€ në sekondë, përfitimet e CR7

11/07/18 @ 12:32

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

FFK Superliga/Champions League

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

18/06/21 @ 12:49

LLAPI

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

FFK Superliga/Transfere

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

18/06/21 @ 11:31

LLAPI

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

FFK Superliga/Transfere

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

17/06/21 @ 22:12

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

FFK Superliga

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

17/06/21 @ 21:15

DRITA

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

FFK Superliga/Transfere

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

17/06/21 @ 18:05

DRITA

Festim Alidema largohet nga Drita

FFK Superliga/Transfere

Festim Alidema largohet nga Drita

17/06/21 @ 15:01

LLAPI

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

FFK Superliga/Transfere

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

17/06/21 @ 12:14

DRITA

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

FFK Superliga/Transfere

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

16/06/21 @ 22:00

DRITA

Drita godet me Mujën

FFK Superliga/Transfere

Drita godet me Mujën

16/06/21 @ 18:37

CONFERENCE LEAGUE

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

FFK Superliga

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

16/06/21 @ 14:29


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga