Të gjitha lajmet

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Belgjika-Anglia

Fotot: FIFA/fb

Notat e lojtarëve: Belgjika-Anglia

14 July, 2018 @22:45

Pas përballjes ku Belgjika mposhti Anglinë 2-0, BBC Sport ka publikuar notat individuale të futbollistëve.

Kevin de Bruyne është bërë lojtar i ndeshjes sipas BBC-së, ndërsa individualisht lojtarët kanë marrë këto nota:

Belgium

BELGJIKA:

De Bruyne 7.85, Hazard 7.84, Meunier 7.13, Alderweireld 6.60, Kompany 6.52, Courtois 6.46, Vertonghen 6.35, Tielemans 6.10, Witsel 5.92, Chadli 5.78, Lukaku 5.73, Mertens 5.72, Vermaelen 5.69 dhe Dembele 5.47.

ANGLIA:

Pickford 6.49, Trippier 6.16, Maguire 5.75, Loftus-Cheek 5.67, Stones 5.56, Rashford 5.28, Lingard 5.17, Dier 4.87, Delph 4.83, Jones 4.05, Alli 3.79, Rose 3.76, Sterling 3.17 dhe Kane 3.16.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga