Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET ZYRTARE

Shqipëria - Ishujt Faroe, 11-shet startuese

Shqipëria - Ishujt Faroe, 11-shet startuese


20 November, 2023 @18:10

Për herë të parë pa Ylber Ramadanin dhe Elseid Hysajn, që kanë bërë minutat maksimale deri tash për Shqipërinë në ciklin kualifikues drejt EURO 2024. Kështu e planifikoi Sylvinho 11-shen për ndeshjen e fundit, festive, për duel ndaj Ishujve Faroe.

SHQIPËRIA XI: Thomas Strakosha; Berat Gjimshiti, Ardian Ismajli, Ivan Balliu, Mario Mitaj; Kristjan Asllani, Keidi Bare, Nedim Bajrami; Jasir Asani, Myrto Uzuni, Mirlind Daku.

ISHUJT FAROE XI: Lamhauge; Faere, Edmundsson, Danielsen, Davidsen; Vatnhamar; Andreasen, Joensen, Bjartalid, Hendriksson; J. Edmundsson.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian