Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZVICRA - KOSOVA

Zvicra - Kosova, 11-shet startuese

Zvicra - Kosova, 11-shet startuese


18 November, 2023 @19:36

Në Basel të Zvicrës, sonte Kosova luan si mysafire e Zvicrës në ndeshjen e parafundit kualifikuese drejt EURO2024.

Ky takim e gjen Kosovën me një numër tejet të madh të mungesave, për arsye të ndryshme e shumë të diskutueshme së fundi.

11-SHET STARTUSE:

ZVICRA: Sommer; Comert, Akanji, Elvedi, Garcia; Zakaria, Xhaka, Freuler; Shaqiri, Vargas, Okafor.

KOSOVA (3-4-2-1): Bekaj; Aliti, Dellova, Krasniqi; Hadërgjonaj, Vojvoda, Zyba, Bernard Berisha; Muslija, Bytyqi, Rashani.

Ndeshja fillon në ora 20:45.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian