Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET ZYRTARE

Moldavia-Shqipëria, 11-shet startuese

Moldavia-Shqipëria, 11-shet startuese


17 November, 2023 @16:49

Sylvinho nuk ka ndërruar asgjë në 11-shen startuese të kuqezinjëve, pos nëse nuk llogaritet rikthimi i Ardian Ismajlit në formacion. Shqipëria është duke kërkuar një pikë në përballjen e sontme ndaj Moldavisë, për të siguruar biletën për evropianin e dytë në histori.

Ndeshja nis në ora 18:00, ndërsa 11-shet zyrtare të ekipeve janë si në vijim.

MOLDAVIA XI: Railean; Baboglo, Posmac, Craciun; Revenco, Reabciul; Motspan, Rata; Caimacov, Postolachi; Nicolaescu.

TABELA, REZULTATET dhe ORARI

SHQIPËRIA XI: Etrit Berisha; Ardian Ismajli, Berat Gjimshiti, Elseid Hysaj, Mario Mitaj; Ylber Ramadani, Kristjan Asllani, Nedim Bajrami; Jasir Asani, Taulant Seferi, Sokol Cikalleshi.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian