Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SELEKTORËT ITALIANË, SIGUROJNË BILETA PËR EVROPIAN!

Trajneri i katërt italian arrin në EURO 2024

Francesco Calzona (në ajër), duke festuar me lojtarët sllovak kualifikimin në EURO 2024.

Trajneri i katërt italian arrin në EURO 2024


17 November, 2023 @10:35

Numri i trajnerëve italianë që kanë siguruar kualifikimin e kombëtareve në EURO 2024 ka dalë në katër me mbrëmë. I fundit në këtë arritje është Francesco Calzone, përzgjedhës i Sllovakisë që me fitore ndaj Islandës mbrëmë siguroi Kampionatin Evropian.

Ai është italiani i katërt që siguron biletën për në “Gjermania 2024” pas Domenico Tedescos (Belgjika), Vincenzo Montellës (Turqia) dhe Marco Rossi (Hungaria). Në anën tjetër, vetë kombëtarja italiane ende nuk ka siguruar kualifikimin, ndërsa ekipi i drejtuar nga Luciano Spalletti sonte pret Maqedoninë Veriroe në rrugëtimin kualifikues. 


INTERVISTA E SYLVINHOS PËR UEFA-në

Sylvino pë UEFA-në: “Gjithçka duhet të bëhet me zemër, sepse lojtari përfaqëson kombin”

Evropiani/Kualifikimet për Evropian/Shqipëria

Sylvino pë UEFA-në: “Gjithçka duhet të bëhet me zemër, sepse lojtari përfaqëson kombin”

15/11/23 @ 11:01

TOP ME TEKNOLOGJI TË RE

EURO 2024: “Fussballliebe” me teknologji të re brenda topit

Evropiani/Kualifikimet për Evropian

EURO 2024: “Fussballliebe” me teknologji të re brenda topit

15/11/23 @ 10:49

PAS NDESHJES NË TERRENIN E RËNDUAR TË "FADIL VOKRRIT"

Komunikata e FFK-së për fushën, gjuan “topin” te institucionet

Evropiani/FFK Superliga/Kosova

Komunikata e FFK-së për fushën, gjuan “topin” te institucionet

13/11/23 @ 19:07

NEWCASTLE UNITED

Sandro Tonali - 10 muaj suspendim nga futbolli!

Evropiani/Kualifikimet për Evropian/Premier League/Serie A

Sandro Tonali - 10 muaj suspendim nga futbolli!

26/10/23 @ 15:07

EUROT E RADHËS

UEFA vendos: EURO 2028 në Mbretërinë e Bashkuar e Irlandë, EURO 2032 në Turqi e Itali

Evropiani/Kualifikimet për Evropian/International

UEFA vendos: EURO 2028 në Mbretërinë e Bashkuar e Irlandë, EURO 2032 në Turqi e Itali

10/10/23 @ 12:12

EURO-2025

Shqipëria organizon EURO 2025 për U-17

Evropiani/Kualifikimet për Evropian/Shqipëria

Shqipëria organizon EURO 2025 për U-17

26/09/23 @ 15:52

FSHF DO TË PËRFITOJË 23% MË SHUMË

Shifra që do të përfitojë Shqipëria, nëse siguron EURO 2024!

Evropiani/Kualifikimet për Evropian/Shqipëria

Shifra që do të përfitojë Shqipëria, nëse siguron EURO 2024!

13/09/23 @ 20:01

OPINION

Kampanja e dështuar drejt EURO 2024! Si nisi e si përfundoi para kohe?

Evropiani/Kualifikimet për Evropian/Kosova/Analiza

Kampanja e dështuar drejt EURO 2024! Si nisi e si përfundoi para kohe?

13/09/23 @ 15:12

UEFA NJOFTON

Prej 3 tetorit, 1.2 milionë bileta për EURO 2024 në shitje

Evropiani/Kualifikimet për Evropian/Shqipëria/Kosova

Prej 3 tetorit, 1.2 milionë bileta për EURO 2024 në shitje

13/09/23 @ 14:05

DREJT EURO 2024

EURO 2024: Orari i ndeshjeve të Kosovës në Grupin I

Evropiani/Kosova

EURO 2024: Orari i ndeshjeve të Kosovës në Grupin I

09/10/22 @ 21:18


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani