Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET ZYRTARE

Kosova U21 - Bullgaria U21, formacionet startuese

Kosova U21 - Bullgaria U21, formacionet startuese


17 November, 2023 @12:01

Në ora 13:00 në “Zahir Pajaziti” të Podujevës, Kosova U21 pret Bullgarinë U21 në ndeshjen e radhës kualifikuese për EURO 2025. Kjo ndeshje do të drejtohet nga gjyqtari kroat Patrik Kolaric kryesor, me ndihmësit Luka Pajic dhe Ivan Starcevic.

Për këtë duel, Afrim Tovërlani i ka besuar fillimin e duelit kësaj 11-sheje.

KOSOVA U21 XI:

Altin Gjokaj;
-
Amar Gërxhaliu,
Valon Zumberi (kap.).
Egzon Rexhaj,
Florian Haxha;
-
Altin Kryeziu,
Art Smakaj,
Adem Podrimaj;
-
Veton Tusha,
Arian Llugiqi,
Ardit Tahiri.

Ndërsa Bullgaria U21 e drejtuar nga Aleksandar Dimitrov nis ndeshjen me këtë përbërje:

BULLGARIA U21 XI: Hristov; H. Petrov, Chemev, Stoychev, Vasilev; N. Iliev, Stoyanov, Tsenov; Pektov, Sorakov, Nikolov.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian