Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KAPITENI I BALLKANIT

Edvin Kuc me gol, mban gjallë shpresat e Malit të Zi për kualifikim

Edvin Kuc me gol, mban gjallë shpresat e Malit të Zi për kualifikim


16 November, 2023 @22:52

Mesfushori i Ballkanit, Edvin Kuc, ka shënuar me të nisur ndeshja për ta rehatuar Malin e Zi në vazhdim të ndeshjes në fitore ndaj Lituanisë sonte 2-0. Në golin e dytë të Malit të Zi të shënuar nga Stevan Jovetic, ka asistuar futbollisti i Kosvardas hungareze, Driton Camaj, ndërsa kombëtarja malazeze ka mbajtur gjallë shpresat për kualifikim për në EURO 2024, duke i çuar ato në xhiron e fundit.

REZULTATET, ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

Në duelet e fundit të grupit, Malit të Zi i duhet fitore, ndërsa duhet të shpresojë në humbje të Serbisë, për të siguruar EUROn.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian