Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONI I MUNDSHËM i SHQIPËRISË!

11-shja potenciale e Shqipërisë ndaj Moldavisë

Fotot: FSHF/ fb

11-shja potenciale e Shqipërisë ndaj Moldavisë


16 November, 2023 @8:35

Rikthimi i disa lojtarëve si dhe stërvitjet e bëra me kohë, për Sylvinhon janë detyrë e lehtë për të rreshtuar 11-shen për ndeshjen ndaj Moldavisë që luhet nesër mbrëma. Sipas mediave shqiptare që kanë përcjellë nga afër stërvitjet, derisa kuqezinjtë qëndronin në Shqipëri këto ditë, duket se tekniku brazilian i kombëtares nuk ka edhe shumë dilema për startuesit e tij.

Ylber Ramadani

Kështu, për përballjen e parafundit për në EURO 2024 nga Grupi E kualifikues, Shqipëria pritet të jetë e gatshme plotësisht ndaj moldavëve që gjithashtu shpresojnë në mrekulli për EURO, ndërsa dueli që nis nesër mbrëma prej orës 18:00 në stadiumin Zimbru të kryeqytetit Chisinau pritet ta gjej ekipin kombëtar shqiptar me këta lojtarë në fushë. Te rezervat e ekipit, si opcionalë do të qëndrojnë: Thomas Strakosha, Elhan Kastrati, Jon Mersinaj, Fred Veseli, Ivan Balliu, Qazim Laçi, Keidi Bare, Klaus Gjasula, Arbnor Muja, Ernest Muçi, Myrto Uzuni, Arbnor Muçolli dhe Mirlind Daku.

Jasir Asani

SHQIPËRIA XI:

Etrit Berisha;
-
Berat Gjimshiti,
Ardian Ismajli,
Elseid Hysaj,
Mario Mitaj;
-
Ylber Ramadani,
Kristjan Asllani,
Nedim Bajrami;
-
Jasir Asani,
Taulant Seferi;
-
Sokol Çikalleshi.

Shqipëria është e para në Grupin E në kualifikime drejt EURO2024. Kuqezinjtë kanë 13 pikë, 2 më shumë sesa ndjekësi i parë Çekia. Ekipit të Sylvinhos i duhet vetëm edhe një pikë në dy ndeshjet e fundit të ciklit kualifikues për të siguruar evropianin. Shqipëria më 17 nëntor është mysafire e Moldavisë, ndërsa më 20 nëntor mbyll kualifikimet në Tiranë.


ZVICRA NUK E SIGURON KUALIFIKIMIN!

Xhaka rekorder i Zvicrës në barazim ndaj Izraelit

Kualifikimet për Evropian/International/Sportistë shqiptarë në botë

Xhaka rekorder i Zvicrës në barazim ndaj Izraelit

15/11/23 @ 22:43

SHI E ERËRA TË FORTA

Stërvitja në shi, Kosova vazhdon përgatitjet për ndeshje ndaj Zvicrës

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Stërvitja në shi, Kosova vazhdon përgatitjet për ndeshje ndaj Zvicrës

15/11/23 @ 14:36

STËRVITJA E KOSOVËS, PARA NDESHJES NDAJ ZVICRËS

Hadërgjonaj dhe Vojvoda kthehen, Muriqi mungon

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Hadërgjonaj dhe Vojvoda kthehen, Muriqi mungon

15/11/23 @ 11:54

TE GRUPI I KOSOVËS

Me fitore sonte, Zvicra do të sigurojë evropianin

Kualifikimet për Evropian/International

Me fitore sonte, Zvicra do të sigurojë evropianin

15/11/23 @ 11:29

INTERVISTA E SYLVINHOS PËR UEFA-në

Sylvino pë UEFA-në: “Gjithçka duhet të bëhet me zemër, sepse lojtari përfaqëson kombin”

Evropiani/Kualifikimet për Evropian/Shqipëria

Sylvino pë UEFA-në: “Gjithçka duhet të bëhet me zemër, sepse lojtari përfaqëson kombin”

15/11/23 @ 11:01

TOP ME TEKNOLOGJI TË RE

EURO 2024: “Fussballliebe” me teknologji të re brenda topit

Evropiani/Kualifikimet për Evropian

EURO 2024: “Fussballliebe” me teknologji të re brenda topit

15/11/23 @ 10:49

RAPORTET

Vedat Muriqi do të mungojë mbi 1 muaj!

Kualifikimet për Evropian/Kosova/Sportistë shqiptarë në botë

Vedat Muriqi do të mungojë mbi 1 muaj!

14/11/23 @ 23:51

PRIMOŽ GLIHA, PAS NDESHJES

Gliha: Kur Rashica e Muriqi luajnë bashkë, jemi shumë të fortë

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Gliha: Kur Rashica e Muriqi luajnë bashkë, jemi shumë të fortë

13/11/23 @ 00:15

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova-Izraeli

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Notat e futbollistëve: Kosova-Izraeli

12/11/23 @ 23:13

FUSHA KATASTROFALE NË "FADIL VOKRRI", POR KOSOVA FITON!

Rashica vendos, Kosova mposht Izraelin në fushën e rënduar

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Rashica vendos, Kosova mposht Izraelin në fushën e rënduar

12/11/23 @ 22:48


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian